PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Російських педофілів засудять до довічного і каструють

Законопроект, що посилює покарання для педофілів, ухвалений сьогодні у третьому, остаточному читанні.

Законопроект, що посилює покарання для педофілів, ухвалений сьогодні у третьому, остаточному читанні.

Відповідні поправки вперше запроваджують у російське законодавство термін “педофілія”. Інші важливі нововведення – це заборона на застосування умовного засудження і відстрочення покарання для тих, хто скоїв насильницькі дії відносно дітей молодших 14 років.

Якщо злочин сексуального характеру здійснюється відносно дитини молодшої 12 років, а також у разі рецидиву, закон встановлює покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 15 до 20 років. Можливо і довічне ув’язнення.

Крім того, із законодавства виключається принцип “усвідомлення” стосовно віку жертв сексуального злочину. Голова комітету Держдуми з питань сім’ї, жінок і дітей Олена Мізуліна пояснила: “Відтепер кримінальне переслідування особи, яка вчинила таке діяння, повинно здійснюватися негайно, не потрібно доводити, усвідомлював чи ні винний вік дитини”.

До обтяжуючих обставин тепер належить насильство відносно неповнолітнього, вчинене батьком, опікуном або педагогом. “Також посилюється відповідальність за розповсюдження порнографії серед неповнолітніх і вперше встановлюється термін за залучення дитини в якості виконавця при виготовленні дитячої порнографії, за участь дитини в видовищному заході порнографічного характеру. За ці злочини може бути призначено покарання до 15 років позбавлення волі”, – заявила Олена Мізуліна.

Законом також передбачається особливий порядок застосування примусових заходів медичного характеру до педофілів. “Підставою для їх застосування є рішення суду на основі обов’язкової судово-психіатричної експертизи. Крім примусового встановлюється добровільний порядок введення комплексу заходів, що включає профілактичні медикаментозні засоби, зокрема хімічну кастрацію за наявності клопотання або згоди засудженого”, – розповів глава думського комітету з цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства Павло Крашенінніков.

Водночас, за словами депутата, хімічна кастрація не буде носити незворотній характер. “Припинення застосування медичного впливу буде можливо за рішенням суду, ухвалене за фактом лікування від педофілії”, – уточнив він. Крашенінніков пояснив, що педофілія, з одного боку, – страшне соціальне зло, з яким необхідно боротися. Але з іншого боку – це психічне захворювання, що, в принципі, виліковне. Тому поряд з посиленням покарання у законі передбачена і медична-психіатрична допомога таким людям, зазначив він.// ІТАР-ТАРС

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка