PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Росіяни не мріють про кохання

Майже половина росіян мріє про гроші, але не про любов. 

Росіяни не мріють про кохання

Майже половина росіян мріє про гроші, але не про любов.

До таких висновків прийшли соціологи РАН, що представили доповідь на тему: “Про що мріють росіяни”.

За результатами опитувань 1750 людей у віці від 16 до 55 років, що представляють всі основні соціально-професійні групи й всі регіони й типи поселень, з’ясувалося, що для 40% росіян головною мрією є “жити в достатку, мати можливість витрачати гроші, не рахуючи копійки”. При цьому варто відзначити, що більшість громадян не хочуть багатства й згодні просто піти від бідності. “Ні багатство з такими елементами, як шикарні автомобілі або яхти, ні кар’єру, ні слава, ні краса в предмет мріянь переважної більшості росіян не входять”, – відзначається в доповіді.

Друге місце розділили мрії про гарне здоров’я й життя “у більш справедливому й розумному суспільстві” – по 33%. 23% опитаних мріють мати гарних дітей, а 21% – “свою окрему квартиру, будинок”. Далі йдуть мрії про самореалізацію (18%), гарну родину (17%), власну справу (15%), гарну освіту (12%), можливості “бути корисним суспільству, внести “свою лепту” у розвиток Росії” (11%), гарну роботу (7%). А от “зустріти справжнє кохання ” мріють лише 6% росіян, “стати шановною й відомою людиною” – 4%. Найнепопулярнішою ж стала відповідь “стати дуже гарним, привабливим”, про це мріє лише 1% опитаних.

У ході опитування росіянам також запропонували самостійно сформулювати мрію для золотої рибки. Чверть опитаних (23%) просити що-небудь у казкового персонажа відмовилася. “Це ті люди, які вважають, що доля перебуває в руках людини”, – пояснили академік РАН Михайло Горщиків. Більшість же тих, хто все-таки відповістив на запитання (43%) попросили про здоров’я собі й близьким.

При цьому майже третина росіян (29%) сподіваються, що їхня мрія збудеться завдяки чуду або удачі. Кожний п’ятий (20%) просить допомоги в Бога, а 6% респондентів зізналися, що заради здійснення своїх бажань звертаються до екстрасенсів, ворожкам і магам.

Також попросили соціологи росіян назвати казкового героя, що є втіленням “російської мрії”. Так, серед жінок перемогла Золушка: її долю хотіли б повторити 60% жінок. “Респонденти порахували, що працьовитість і чеснота волею фортуни будуть рано або пізно вознаграждены”, – припустив Михайло Горщиків. Російські чоловіки ж визнали ідеалом Емелю. Його долю хотіли б собі 28% респондентів.// NEWSru.com

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка