Британський дослідник наодинці вирушив на лижах на Північний полюс

Британський дослідник наодинці вирушив на лижах на Північний полюс

Під нами – вся земна куля. Точніше, вічно засніжена її верхівка. Очі сліпнуть від безкраїх льодовиків. Десь тут підкорює крижані простори самотній лижник. Він досягнув своєї мети – Північного полюса.

Марк Вуд, відомий британський мандрівник, наважився на видатну соло-експедицію – він спочатку підкорив Південний полюс і одразу прилетів в Арктику.

На борту Мі-8 російські колеги почали розігрівати переохолодженого полярника. Він розповідає «Фактам» , що головна мета його подорожей – привернути увагу світу до проблем Арктики й Антарктики.

«Я – дослідник. І моя робота має просвітницьку мету. Я контактую зі школами з усього світу. Я просто з льодовика спілкуюся з дітьми, які в цей момент сидять у класі. Розповідаю їм про все, що бачу та роблю під час експедицій», – розповідає Вуд.

Зазвичай лижники не ходять на полюс по одному. Це надто небезпечно.

«На щастя, зброю не довелося застосовувати. Але рушниця заряджена – завжди зі мною. На випадок, якщо на моєму шляху зустрінеться ведмідь», – каже британський дослідник.

Полярна станція «Барнео» приймає всіх охочих. Після прильоту в екстремалів є кілька годин на збори. У групі звичайно 5-7 лижників, і гід-професіонал, який веде їх до мети. Австралієць Ерік Філіпс уже 20 років подорожує обома полюсами.

«Це все людська воля. Якщо дуже захотіти, не страшні жодні перешкоди на шляху до мети. Сподіваюся, що ця експедиція буде цікавою. Та одне можу сказати точно: сьогодні чудовий день, і сонце додає нам сил», – підбадьорює Філіпс.

У команді Еріка четверо чоловіків: двоє з Британії, по одному зі США та Італії. Вони вперше в Арктиці, тому в гіда завжди є помічник.

«Ми стартуємо з «Барнео», ідемо в бік Північного полюсу. За нинішньої ситуації, дрейф – проти нас. Тому нам доведеться трохи з ним поборотися», – пояснює російський мандрівник Леонід Пльонкін.

У такому поході слід враховувати напрямок течії льодовиків та погодні умови. І постійно рухатися вперед. На «Барнео» безперебійно контролюють пересування груп. Супутниковим телефоном двічі на день,опівдні та опівночі, керівник групи повідомляє базі про своє місцеперебування. А потім гелікоптер забирає мандрівників-щасливчиків із самісінького полюса.

//ICTV

Категорії: Світ