Наймасштабніша танкова битва отримала віртуальну версію (відео)

Наймасштабніша танкова битва отримала віртуальну версію (відео)

Найбільша танкова битва біля села Прохорівка під Бєлгородом визначає хід другої світової війни. Після неї фашистські загарбники вже тільки відступають. У ці весняні дні розпочинається саме підготовка до тих вирішальних боїв.

Через сімдесят років потому тут теж готуються: дорослі до зустрічі високих гостей на ювілей битви лагодять дороги. Діти – до поїздок у кабіні віртуальних танків. 

Полетіти, поїхати, постріляти, почути – одне слово, з головою зануритися у воєнні дії в Прохорівці можна краще, ніж у комп’ютерних іграх. Музей танкової битви три роки тому переобладнали мультимедіа-технологіями. Це і звичні відеопанелі, і незвична стеля.

«Ця стеля – плити розжареного заліза, що розсуваються. Вони підсилюють ваше сприйняття експозиції, і ви відчуваєте себе на полі бою, ви чуєте звуки літаків, що пролітають, звуки бою», – розповідає  заступник директора музею «Третє ратне поле Росії» Оксана Мішкіна.

Усе наближене до дійсності, окрім манекенів. Фактично без обличчя, вони немов нагадують – у війни воно жахливе. З новими технологіями тут змінили й ідеологію.

«Ну, сказати слово «фашисти»…Німецькі люди, які до нас зараз приїжджають, вони зовсім далекі від цієї іделогії. І слово «фашист» ми, звичайно, намагаємося не вживати»,- каже  заступник директора музею «Третє ратне поле Росії» Оксана Мішкіна.

А щоб заохоти до історії дітей, їх тут справді відправляють у космічні мандрівки та пропонують танк-симулятор. Дорослі у захваті теж.

Танків справжніх – теж повно. Військові археологи знаходять їх часто. Але ще більше – останків вояків.   

«Воїнів дуже багато, пропалих безвісти, убитих, котрих потрібно викопувати і перепоховувати за християнськими звичаями» – каже начальник відділу військової археології музею «Третє ратне поле Росії» Олексій Шевченко.

Це тільки здається, кажуть археологи, що сімдесят років – багато часу. У землі досі  – безліч загиблих. За різними оцінками, у танковій битві полягли сім тисяч радянських вояків, але десятки тисяч зникли без вісти. Німецьких ушестеро менше. Перемога на полі поблизу Прохорівки малою кров’ю не далася. Великий розмах її музейного центру – лише данина пам’яті.

«Починаєш цінувати, як кажуть, патріотизм прокидається десь там в глибині душі  – каже жителька с. Прохорівки Галина Мандаровська.

Марина Петрова, «ФАКТИ», ICTV

 

Категорії: Світ