PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

На Путіна чекає крах

Авторитарний режим президента Росії Володимира Путіна чекає неминучий крах, який буде супроводжуватися активізацією демократичних настроїв.

На Путіна чекає крах

Авторитарний режим президента Росії Володимира Путіна чекає неминучий крах, який буде супроводжуватися активізацією демократичних настроїв.

Таку думку російський політолог Ігор Эйдман висловив у своєму Facebook.

За словами Эйдмана, у РФ переконані, що Путіну і його режиму немає альтернативи, оскільки саме така система і такий президент нібито найбільш органічні для Росії.

– Проте все не так просто. Дійсно, путінський режим – природне продовження російської історії, але лише однією з її стратегічних ліній. Протягом останніх століть в Росії співіснують дві протилежні історичні традиції: імперсько-авторитарна і демократична. Імперський проект, що спирається на потужну державну бюрократію: царську (самодержавство), радянську (сталінізм) або путінську (сучасна Росія), стикається з опором з одного боку демократичної інтелігенції, а з іншого – стихійно анархистськи налаштованих соціальних низів. Ця друга, демократична традиція теж має глибокі історичні корені в Росії, де інтелігенція традиційно протистоїть диктатурі і безправ’ю, а народні маси ненавидять будь-яку владу і начальство, – пише політолог.

Эйдман зазначив, що в Росії визвольний рух має багату історію – від декабристів до дисидентів, неформалів часу Перебудови і білолєнточників.

– Сьогодні визвольний рух продовжується і він включає те ж коло ідей, що й півтора століття тому: антиавторитаризм, антиклерикалізм, антибюрократизм, антиімперіалізм, вимога політичних та інтелектуальних свобод, боротьба за формування демократичного правового суспільства, заснованого на самоврядування і самоорганізації громадян, – пише він.

Читайте: Путін планував зробити з Криму Гонконг.

– Крах чергового витка імперської експансії зазвичай закінчується в Росії активізацією демократичних антиавторитарних настроїв у суспільстві. Так було в результаті поразки в Кримській, Російсько-японської, невдач у Першій світовій, в Холодній війні. Тоді в рамках визвольного руху формувався союз ліберальної інтелектуальної еліти і анархічно налаштованих низів. Саме він двічі в історії Росії, в лютому 1917-го і в серпні 1991-го року приводив до повалення диктатури. Упевнений, так буде і зараз, після неминучого краху путінської неоімперської авантюри, – зазначив Эйдман.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка