Як Росія йде із сокирою проти майбутнього

Як Росія йде із сокирою проти майбутнього

Росія вперто витрачає залишки ресурсів для розробки родовищ нафти і газу.

Про це пише у блозі на сайті site.ua український політолог Кирило Сазонов.

– У Німеччині з великим успіхом проходять випробування нового типу термоядерного реактора Wendelstein 7-X. Він є найбільшим у світі термоядерним реактором такого типу. У реакторі відбуваються процеси, схожі з тими, що протікають всередині зірок. Схожі процеси йдуть і у США. Так американська компанія LockheedMartin оголосила, що її фахівці розробили термоядерний реактор. Перший дослідний зразок буде споруджено протягом року, а через 10 років компанія планує виготовляти реактори потужністю 100 мегават у промислових масштабах.

На практиці це означає отримання електроенергії у реакторах нового типу не просто дешевої, а у нинішній системі відліку практично безкоштовної. У зв’язку з цим світова промисловість у розвинених країнах вже готується до переходу на нові види енергії. А вугілля, нафта і газ відходять у минуле. Це питання не віддаленого, а найближчого майбутнього. Світ змінюється і ця зміна проходить за категорією науково-технічної революції. Отримання надлишку дешевої електроенергії більш масштабна подія, ніж винахід парового двигуна. Це дійсно наступна щабель розвитку цивілізації.

Читайте: Мінськ переноситься – Кремль

Тим часом у Росії продовжують активно будувати військові бази в Арктиці і розгортати стратегічне угруповання військ Север. Мета цього масштабного проекту – захистити від можливих посягань арктичні родовища нафти і газу, які Росія вважає своїми. Парадокс ситуації у тому, що розробка цих родовищ без західних технологій і західних кредитів для Росії недоступна. А санкції, над якими сміялися іскандери, залишили РФ без грошей і технологічної підтримки. Але навіть у разі скасування санкцій собівартість видобутку в умовах Арктики буде вищою, ніж сьогоднішня ціна на ринку.

Західна цивілізація здійснює технологічний прорив і енергетичну революцію, Ера вуглеводнів закінчується, завтрашній день – це час дешевої електроенергії. А Росія вперто витрачає залишки ресурсів для розробки родовищ нафти і газу. Два світи. Різні етапи розвитку цивілізації. Крем’яна сокира проти вогнепальної зброї. Намисто і дзеркальця в якості валюти спеціально для дикунів. Це все, що нам потрібно знати при виборі зовнішньополітичного вектора, – пише він.

Категорії: Світ