Путін у пастці: рубль втратив 43%, а інфляція досягла 15 %

Путін у пастці: рубль втратив 43%, а інфляція досягла 15 %

Кращі часи для Путіна залишилися в минулому. Зараз Росія хоч і продовжує залишатися великою країною з населенням в 146 мільйонів, але російську економіку лихоманить.

Про це для венесуельського видання Analitica написав колумніст Хауме Хіне Даві, передає ІноЗМІ.

– Росія була і продовжує залишатися провідною країною, багатою і культурною, але дуже погано керованою. Що ж сталося? Путіну вдалося прискорити розвиток російської економіки завдяки тривалому періоду високих цін на вуглеводні, якому в середньостроковій перспективі, здавалося, не буде кінця. Але він не скористався економічним благополуччям для того, щоб модернізувати і диверсифікувати економіку, яка перебувала в дуже сильній залежності від експорту енергоносіїв.

На відміну від Китаю, Росія не змогла отримати користі від вступу до СОТ в 2012 році. На вуглеводні, як і раніше, припадає 25% ВВП, 70% експорту і понад 50% надходжень в бюджет. Однак уповільнення темпів розвитку світової економіки і різке скорочення попиту з боку Китаю стали несподіванкою для російської фінансової системи і розхитали її. Падіння цін на енергоносії посилили санкції, введені США та ЄС після анексії Криму в 2014 році і подальшого конфлікту з Україною, – пише журналіст.

Так, у 2015 році російський ВВП скоротився на 3,7%, а в 2016 може впасти ще на 2%. Рубль знецінився на 43% по відношенню до долара. Внутрішнє споживання звузилася через запровадження міжнародних санкцій. Інфляція досягла 15%. Промислове виробництво застопорилося через труднощі з отриманням підприємствами, які мають значні заборгованості, міжнародних кредитів. Багато банків лопнули. Між тим, представникам російського середнього класу доведеться проводити літні відпустки у своїй власній країні через різке зростання курсу євро по відношенню до рубля. Вони також відмовляються від поїздок в такі традиційні для росіян країни як Туреччина і Єгипет.

Читайте: Путін серйозно проколовся – Сазонов

Автор зазначає, що Путіну вже довелося урізати витрати на соціальні потреби, щоб покрити бюджетний дефіцит. Недоторканою залишилася стаття витрат на оборону, за рахунок якої фінансувалося російське військове втручання в Сирії. Поки що він тримається за рахунок патріотичного настрою і терпіння російського народу, але цього може виявитися недостатньо на середньострокову або довгострокову перспективу.

Зазначимо, активних росіян, незадоволених політикою президента Росії, близько мільйона осіб, а пасивних опозиційно налаштованих – ще більше.

Категорії: Світ