Віддати шану Шимону Пересу прибули делегації з сімдесяти країн світу. Зокрема 20 президентів, серед яких Петро Порошенко. Український лідер висловив співчуття ізраїльському народу, за його словами Перес був другом українців і це втрата для всього світу.
42-й президент США Білл Клінтон назвав Шимона Переса найбільшим мрійником, а нинішній очільник Сполучених Штатів говорив про Переса – миротворця.
– Дехто з критиків казав, що він не бажає бачити зло цього світу, його називали наївним. Та з моїх розмов із ним я знаю – його боротьба за мир не була наївною. Замолоду він працював у полі вдень, і захищав свою землю зі зброєю вночі. Він розумів, як важко після усього насильства та ненависті добитися миру, але ніколи не втрачав надії, – сказав Барак Обама.
Прощалися з Пересом за єврейською традицією – родина заспівала молитву кадіш.
Прості ізраїльтяни називають Переса одним із символів держави. Двічі був прем’єром-міністром, тричі міністром закордонних справ. 47 років поспіль депутатом КНЕСЕТу. Мав потужних політичних опонентів, які нині не соромляться визнавати велич політика Переса.
Читайте: Помер екс-президент Ізраїлю Шимон Перес
Перес у 94 отримав Нобелівську премію миру за угоду з палестинцями, оскільки вважав – продовження війни неефективним. Його близький соратник Йосі Бейлін згадує – країна тоді була розділена, але Перес вважав свою стратегію правильною, і зміг її довести до кінця.
Перес казав, що захопити територію іншої країни – це підхід з минулого і він неефективний. Велич країни здобувається досягненнями в науці.
Шимон Перес часто був гостем України і закликав українців мріяти, здобувати знання і брати на себе відповідальність за власне життя. Коли його у Києві запитали, що він хотів би змінити у своєму житті, Перес відповів, що хотів би мріяти із ще більшим розмахом.
До слова, екс-президент Ізраїлю Шимон Перес заповів свої органи для пересадки хворим.