Тимчасове перемир`я, встановлене в Сирії 20 жовтня, протрималося лише три дні. Тут знову гинуть невинні люди. За 5 років війна забрала понад 300 тисяч життів, зруйнувала тисячі будівель, десятки історичних пам’яток.
Дослідники двох університетів у Нідерландах намагаються вберегти культурну спадщину Сирії. Відновлюють глиняні артефакти, пошкоджені терористами. Це допомагає навіть під час війни не припиняти дослідження історії сирійських міст, яким понад 3000 років.
Вчені сканують залишки артефактів, відновлюють зруйновані частини за допомогою комп`ютера і потім роздруковують копію на 3D-принтері. Щоправда, вже не з глини, а епоксидної смоли.
Аби копія була максимально точною, її друкують тонкими шарами. Їх понад 100.
Читайте: Інженер надрукував на 3D-принтері двигун Subaru (ВІДЕО)
– Це було б величезною втратою для людства, якщо б вчені не могли відновити ці артефакти. Якщо б нам вдалося врятувати хоча б частину знищених у Сирії пам`яток, ми були б щасливі, розповідає вчений Віден.
Дослідники також створюють комп`ютерну базу артефактів, своєрідний архів сирійських пам`яток. Аби передати досвід іншим науковцям, фотографують таблички та їхні копії, ретельно описують. Записують відеоуроки для колег.
Вчені сподіваються, що їхня інновація допоможе дослідникам вберегти історичні пам`ятки від руйнівної сили війни не лише в Сирії, а й інших країнах.
Нагадаємо, електромобіль у Чехії виготовили на 3D-принтері.