Едуард Широков та Володимир Попов. Вони фінансували кампанію по захопленню влади.
Курс на НАТО означає в інший бік від Росії. А вона вже давно поклала око на маленьку балканську країну. Такий собі форпост “русского мира” в Європі. Сюди текли російські мільярди.
Віктор Іваненко – топ-менеджер в одній із російських нафтових компаній. Його називають головною ланкою між чорногорськими політиками, мафією та російськими спецслужбами. Коли влада Чорногорії зробила різкий розворот на захід – Росія підтримала опозиційні партії.
Це вони влаштовували атинатівські мітинги. До розхитування ситуації підключилася і сусідня Сербія. Вона також не хоче втрачати Чорногорію у своїй орбіті впливу.
Націоналіст Воіслав Шешель – лідер сербської радикальної партії. Міжнародний трибунал в Гаазі судив його за військові злочини у колишній Югославії. 11 років за ґратами і Шешель знову в строю зі старими ідеями.
Свою любов до Росії та Путіна – він не приховує.
Саме в Белграді – найбільше осередків проросійських сил на Балканах – за підрахунком центру євроатлантичних досліджень – їх більше ста. Звідси й планували державний переворот у Чорногорії.
– Державні інститути влади діють не лише в інтересах Чорногорії. Я впевнений, скрізь Росія має своїх секретних агентів, які працюють на обидві сторони. І вони отримують гроші з Росії, – говорить Дрітан Абазович, заступник голови опозиційної партії Чорногорії “URA”.
Влада Сербії – одразу відхрестилася від участі в перевороті, і навіть арештувала кількох сербів та росіян на своїй території.
Найбільше промиває мізки ідеями “русского мира” Сербська православна церква. У Чорногорії 70% – її парафіяни. Тут завжди моляться за Путіна і проклинають всіх, хто йде проти Росії.
Читайте: Новий план Кремля після убивства Гіві. Готуємося до найгіршого
Російська преса Віктора Заплатіна називає представником Союзу добровольців Донбасу на Балканах, до цього він був заступником командира прикордонних військ так званої “ЛНР”.
А ще він разом із Стрілковим воював у Придністров’ї, Абхазії та Боснії. Тепер же влаштовує зустрічі на Балканах із так званими “батьками” українських квазіреспублік.
Зв’язок із подіями на українському сході і чорногорським переворотом, одразу і не побачиш. Але деталь за деталлю і стає зрозуміло: фігурують одні й ті ж персонажі. Арештований за підозрою у замаху на прем’єра Джукановича – Олександр Сінджеліч – воював на боці бойовиків.
Подейкують, саме за його порадою російські спецслужби відправляли сербів на Донбас.
Мілена – журналістка місцевої газети – вплив Росії на політику Чорногорії – не виключає, але ось замах – ставить під сумнів – аж надто мало доказів знайшли.
Цим враз скористалася опозиція – вони відмовилися працювати в парламенті, аж до завершення всього розслідування.
Газети навіть вийдуть із заголовками – до Чорногорії прийдуть чеченські інвестиції.
Чим би не закінчилося розслідування щодо державного перевороту, вже очевидно: Росія свого домоглася.
До слова, ЦРУ розсекретило документи періоду 1940-1990 років. Факти ICTV знайшли побоювання американців за польський сценарій в Україні у 1980-х.