Турецький гамбіт для ЄС. Як Ердоган наділив себе абсолютною владою

Турецький гамбіт для ЄС. Як Ердоган наділив себе абсолютною владою

Одна із найсуперечливіших змін до Конституції – скасована посада прем’єр-міністра. Тепер уся виконавча влада буде зосереджена в руках Президента.

 – Референдум зробив з Ердогана напівбога, якщо уважно читати зміни. Навіть в арабських монархіях, наприклад в Йорданії, навіть король не може просто так прибрати прем’єр-міністра. А тут не просто прибрати, його взагалі тепер немає. Ердоган тепер повноправний султан, – коментує експерт з близькосхідних питань Мохаммад Фараджаллах.

Найбільш розвинуті міста Туреччини, такі як Стамбул, Анкара та Ізмір голосували проти.

Після оголошення результатів тисячі людей вийшли на протести.

Тепер, глава держави зможе обиратись два терміни поспіль по 5 років, призначати перевибори парламенту та очолювати свою партію.

 – Якщо авторитаризм переможе парламентську систему – ми закінчимо як Ірак або Сирія! Ердоган закінчить як Саддам Хуссейн, – каже противниця конституційної реформи у Туреччині Севім Селеб.

Читайте: 11 кандидатів, 2 фаворити – хто стане новим президентом Франції

Туреччина залишається головним форпостом НАТО на Близькому сході і прифронтовою країною Сирії.

Цих два фактори дають Ердогану американський карт-бланш. Тому результати референдуму навряд чи викличуть суттєві розбіжності між США та Туреччиною.

Залишається відкритим питання, кому новий султан Ердоган вигідніше продасть дорогий турецький килим.

До слова, Дональд Трамп проведе екстрений брифінг з усіма сенаторами та військовими у Білому дому щодо ядерної програми Північної Кореї.

Ольга Тищук Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News
Категорії: Світ