Що пересічний українець знає про Об’єднані Арабські Емірати? Перше, що приходить на думку, це, звісно, мегаполіс Дубаї, хмарочоси, нафта. Але, якщо копнути трохи глибше, ОАЕ постане зовсім в іншому вигляді – це чиста, культурна, доглянута і вельми заможна країна.
У цьому матеріалі ми не будемо говорити про всі 7 Еміратів, які входять до складу ОАЕ. У приціл нашого пера потрапив один із найбільших у світі та головний торгівельно-економічний центр – Абу-Дабі, який водночас є і столицею Об’єднаних Арабських Еміратів.
Дорога з Києва в Абу-Дабі
На жаль, прямих сполучень з України в Абу-Дабі немає. Існують рейси з пересадкою в одній із країн Європи, але тоді дорога у вас займе мінімум від 8 годин. І це, якщо рахувати без затримок рейсів, що в авіатранспорті – річ дуже навіть поширена.
Із Києва в Абу-Дабі зручно добиратися чартерним рейсом МАУ в Дубаї. У небі ви проведете близько 5 годин, після чого ще близько 2-х по дорозі безпосередньо з Дубаї в Абу-Дабі. Зазначимо, дороги в ОАЕ відмінні: жодної вибоїни чи ями. Дороги просто ідеальні і їхати по ним – одне задоволення. Крім того, дорожнє сполучення в ОАЕ вночі чудово освітлюється, що додає переїзду додаткового колориту.
Що таке Абу-Дабі?
Незважаючи на статус столиці, Абу-Дабі останнім часом втратив роль головного міста країни, віддавши ініціативу Дубаю, який розвивається куди більш динамічно. Але, як виявляється, у цьому криються свої плюси, при чому дуже значні.
За останній десяток років Дубаї з пустелі перетворилися в бетонні джунглі, де скрізь одні хмарочоси, шопінг-моли, бізнес-центри, автосалони. Загалом, це типове велике місто для бізнесу, але аж ніяк не для відпочинку.
А ось Абу-Дабі в цьому плані вигідно відрізняється. З населенням у трохи більше 1 млн жителів, столиця ОАЕ – справжнй зелений оазис країни. Завдяки системі зрошення, яка вражає своїми масштабами та охоплює кожнісіньке дерево, в пустельному регіоні функціонує понад 20 зелених парків. Сам же Абу-Дабі розташований на островах і з’єднується із материком мостами. При цьому кількість цих островів постійно збільшується.
Так, штучно збудований острів Яс (вартість $36 млрд) вважається Меккою розваг у регіоні. Там побудували трасу Яс Марина, яка приймає гонки Формули-1, парк розваг Ferrari World Abu Dhabi, водний парк Yas Waterworld, другий за величиною в ОАЕ торговий центр Yas Mall, на стадії будівництва Парк розваг Warner Bros.
Центральний пляж Абу-Дабі розкинувся на 7 км. Розташований у пейзажному місці поблизу набережної Корніш. Перед вами відкривається, з одного боку, казковий вид на Арабську затоку, а з іншого – розкішні готелі та шикарні палаци.
Крім того, життя в Абу-Дабі розмірене і набагато спокійніше, ніж у Дубаї. У столиці немає пробок, місто саме по собі, незважаючи на величезну кількість готелів і бізнес-центрів, спокійне, безпечне і красиве. Представники правоохоронних органів на вулицях міста зустрічаються вкрай рідко, адже до їхніх послуг вдаватися потреби немає. Злочинність у цьому регіоні практично відсутня, що робить Абу-Дабі одним з найбезпечніших місць на планеті.
Готелі
Абу-Дабі – найбільший заможний емірат країни, тому економити на готелях тут не прийнято. На узбережжі ви навряд чи знайдете готель нижче 4*, і той виглядатиме на тверду п’ятірку. Тризіркові готелі в ОАЕ називаються міськими і працюють для тих, хто приїхав в країну у справах, а не на відпочинок. Абсолютно всі готелі обладнані кондиціонерами, у кожного готелю є власний пляж і, найчастіше, басейн.
Фактам ICTV вдалося побувати у 5* готелі Bab Al Qasr, який знаходиться поблизу центра міста.
Цей готель вважається одним із найкращих у столиці, відрізняючись унікальною архітектурою, витриманою в арабському стилі (має марокканське коріння). Bab Al Qasr споруджений у вигляді фініка в розрізі і є справжньою перлиною узбережжя. Просторий хол, дзеркала ручної роботи, дорога мармурова плитка з квітковими візерунками і затишний намет, переносять вас у справжній арабський палац.
Bab Al Qasr надає гостям затишний пляж, розкішний марокканський спа-салон, ультрасучасний тренажерний зал, відкритий басейн, що працює цілий рік і безліч ресторанів на будь-який смак. На території облаштована безкоштовна приватна парковка й працює безкоштовний Wi-Fi.
У розпорядженні гостей 677 просторих і комфортних номерів із чудовим видом на Арабську затоку. Всі номери з преміум зручностями, оформлені в сучасному стилі з використанням еміратських і марокканських елементів декору.
Неперевершена мечеть шейха Зайеда й унікальний соколиний госпіталь
Одним із головних визначних пам’яток Абу-Дабі є Велика мечеть шейха Зайеда Бін Султана Аль Нах’ян (або, як її ще називають – Біла Мечеть). На її будівництво пішло 11 років (1996-2007) і вона входить у 6-ку найбільших мечетей у світі.
Історія створення Білої Мечеті говорить, що її батько-засновник шейх Зайед був настільки вражений архітектурою індійського Тадж-Махала, що вирішив і на своїй Батьківщині побудувати щось схоже. В результаті, в Абу-Дабі за 11 років з’явилась одна з найкрасивіших будівель на планеті, вартість якої, за попередніми даними, варіюється в районі мільярда доларів США.
Мечеть займає площу в 5 футбольних полів, а в її будівництві брали участь найкращі майстри планети. На матеріалах також не економили – мармур з Італії та Китаю, килими з Ірану, люстри з Німеччини та Австрії.
Підсумок глобальної кооперації перевершив всі очікування – гігантська білосніжна мечеть відразу ж стала головною в ОАЕ і найрозкішнішої в мусульманському світі.
Мечеті шейха Зайеда належить одразу два світові рекорди: тут знаходиться найбільший у світі килим (площею 5,6 тис. кв. метрів) і люстра.
Килимове полотно було виготовлено в Ірані із загальною вагою у 50 тонн. Над створенням цього витвору мистецтва працювало близько 1200 ткачів, двадцять технічних і тридцять робочих груп. Варто відзначити той факт, що на килимі не видно жодного шову, що було особистим побажанням шейха, а в ОАЕ килим був доставлений двома літаками.
Також вражають люстри усередині мечеті, діаметр яких становить 10 метрів, а вага – 12 тонн. Крім того, люстри покриті золотом і камінням Swarovski австрійського виробництва.
Святиня настільки масштабна, що вміщує 40 тис. віруючих. По чотирьох кутах мечеті стоять чотири мінарети висотою в 107 метрів. Будівля налічує 82 куполи, що виготовлені з білого мармуру. Взагалі мармур у Білій мечеті – це його фірмова особливість, яка присутня як у зовнішньому оздобленні будівлі, так і у внутрішньому. Внутрішній двір викладений кольоровим мармуром і нараховує близько 17 тис. 400 квадратних метрів.
Мечеть відкрита для туристів і абсолютно безкоштовна, проте потрібно дотримуватися правил поведінки. Так, чоловікам необхідно одягатися в сорочки і штани, повністю покривши плечі й коліна.
Для жінок дрес-код ще більш суворий: вони повинні покривати голову хусткою, дозволяються довгі спідниці або брюки, сорочки з довгими рукавами. Також при потребі дівчатам видають абаю.
Перед входом необхідно роззутися і в приміщення заходити босоніж. На території святині категорично забороняється їсти, пити і курити.
Соколиний госпіталь
Соколиний госпіталь в Абу-Дабі – це найбільша клініка для птахів у світі.
Головними визначними пам’ятками госпіталю, крім оснащених за останнім словом техніки медичних палат, є соколиний музей і територія для вільного переміщення птахів – своєрідний готель для соколів. Для туристів доступна екскурсія. Всі охочі можуть потримати на руках сокола, а також взяти участь у годівлі птаха. Але все ж головною фішкою є можливість побачити медичні процедури для крилатих. Так, наприклад, Фактам ICTV пощастило споглядати обрізання кігтів у сокола, через надмірну довжину яких птах може собі завдати шкоди.
Сокіл в ОАЕ вважається символом країни і зображений на державному гербі. Взагалі ж у місцевих жителів до цього птаха особливе ставлення. У минулі часи бедуїни з їх допомогою полювали (це як у нас мисливський пес, – Ред.). При чому соколу схопити зайця або газель – проблем взагалі ніяких не становить.
Наразі часи в Еміратах дещо змінилися. Колишні бедуїни стали сучасними мільйонерами та пересіли з верблюжих горбів на елітні машини, проте цінувати сокола менше не стали. Тому для догляду цього птаха робиться багато – великий просторий вольєр і 10 чоловік в обслузі. До речі, вартість мисливського сокола теж вражає – $100 тис.
Таким чином, для нагляду своїх улюбленців в Абу-Дабі і була створена дана клініка, яка за своїм сервісом і комфортом більше нагадує елітну київську лікарню.
У Соколиному госпіталі лікують й інших тварин. Сюди привозять котів, собак, сов тощо.
Взагалі ж, якщо ви зважилися поїхати в Абу-Дабі, то відвідування сокольного госпіталю має стояти на першому місці!
У другій частині нашого ознайомлення з Абу-Дабі ми розповімо про те, як і де краще провести дозвілля в столиці ОАЕ.
P.S. Факти ICTV висловлюють подяку компанії TUI Ukraine за організацію прес-туру в Абу-Дабі.
Тури в Абу-Дабі запитуйте в турагенціях вашого міста або шукайте на сайті www.tui.ua.
Роман Кирієнко.