PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Зброя СРСР чи НЛО? Загадкова смерть експедиційної групи Дятлова

Зброя СРСР чи НЛО? Загадкова смерть експедиційної групи Дятлова

Північний Урал. Один зі схилів Холат-Сяхил, що мансійською мовою означає – гора мерців. Згодом цей безіменний перевал назвали Перевалом Дятлова.

Єкатеринбург. У радянські часи називався – Свердловськ. Легендарний УПІ – уральський політехнічний інститут. Саме із цим закладом пов’язана загадка, яка не дає спокою багатьом дослідникам та конспірологам.

Експедиція групи Дятлова вирушила у гори наприкінці січня 59-го. Похід було  розраховано на кілька тижнів. У групі – десятеро, переважно студенти політеху. В останній момент до групи додається невідомий нікому 37-річний інструктор з туризму Семен Золотарьов.

Читайте: Таємниці загибелі царської сім’ї Романових: розстріл чи інсценування

29-те, 30-те, 31-ше січня. Група підійшла до висоти 1079 –  гора Холат-Сяхил. Колись тут начебто загинуло десятеро мисливців мансі. Чомусь група приймає рішення розвернутися і переночувати на перевалі. Їх починають шукати всередині лютого.

Спочатку розслідують версію – вбивство народністю мансі. Аж доки експерт не вкаже – намет був розрізаний зсередини. Тобто, вони раптово вибігли з намету. Інша версія – лавина, яка наче зійшла на намет. Вже у квітні слідство начебто взяло курс на версію нещасного випадку.

59-тий рік, розпал холодної війни. Радянський Союз саме випробовує нові балістичні ракети.

Офіційно – ніяких ракетних пусків у той час не було. Але пізніше стало відомо, що саме з вересня 59 року Росія почала активно випробовувати  балістичні ракети. Студенти могли стати випадковими жертвами. А причина їхньої смерті – великим державним секретом. Але чому в архівах КДБ про це жодного слова. Чи Кремлю й досі вигідніша версія про ритуальне вбивство ніж гірка правда?  Як би там не було, але справа Перевалу Дятлова досі залишається однією із найбільших таємниць 20 сторіччя.

До слова, в небі над Україною: Таємниця загибелі футбольної команди Пахтакор.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка