Вбивство Кеннеді: чи причетні Кремль та ЦРУ до замаху на 35-го президента США

Вбивство Кеннеді: чи причетні Кремль та ЦРУ до замаху на 35-го президента США

1963 рік. У США – передвиборча кампанія. Джон Кеннеді йде на другий президентський термін. День 22 листопада розписаний по хвилинах. 11:40 – в аеропорту Даласу сідає борт №1. На борту -35-й президент США та його дружина Жаклін Кеннеді.

– Напередодні кілька радників казали, що варто було б скасувати поїздку, до того ж було 7 повідомлень ФБР про можливі замахи. Але, за відчуттям команди Кеннеді, йому треба було побувати в Техасі. Для демократичної партії дуже важливо було перемогти там, – пригадує журналіст Джефф Морлі.

Кортеж президента повернув на Елм стріт. Вулицю в’язів – у перекладі з англійської. Потім хтось з конспірологів нарахує там рівно 13 в’язів – нещасливе число.

– Я собі вирішила, що буду спостерігати за цією автівкою. І щойно Lincoln з’явився у полі зору – в цю мить голова президента вибухнула, – пригадує одна з очевидців вбивства Тоні Гловер.

За долю секунди президент схопився за горло. Потім пролунав другий постріл – у голову.

Згодом журналісти скажуть, що ці постріли були зроблені не по Кеннеді, а по Америці. За часи президенства Кеннеді – у США відбулося стрімке зростання економіки. Він намагався побороти расову дискримінацію. Почав космічну гонку з Радянським Союзом. І фактично зупинив Третю світову війну – у 1962-му, коли протистояння США та СРСР досягло апогею. Радянські кораблі з ядерною зброєю вже підходили до Куби, а американці у відповідь готувалися розпочати військову операцію.

Подолати Карибську кризу Кеннеді примудрився без зброї. Самими лише переговорами.

Джон Фітцджеральд Кенеді був наймолодшим президентом США – йому було всього лише 43, коли він присягнув на вірність американському народові.

Вбивцю Кенеді шукали півтори години. Лі Гарві Освальда – працівника книгосховища, з якого стріляли, затримали у кінотеатрі. За версією слідства, після вбивства Кеннеді він встиг застрелити ще й поліцейського.

Читайте: Вбивця Кеннеді не Освальд? Чому секретні документи спливли лише зараз

Життя Освальда сповнене загадок. Колишній морський піхотинець захоплювався ідеями комунізму. Захопився настільки, що у 1959-му вирушив до СРСР, радянська влада дозволила йому жити у Мінську і працювати на місцевому радіотехнічному заводі.

Майбутній голова білоруського парламенту Станіслав Шушкевич тоді також працював на Мінському радіозаводі. Партія доручила йому навчити американця говорити російською. За всім цим пильно стежило КДБ. Перебування Освальда у Союзі згодом стане підставою для  версії – у замаху на Кеннеді є кремлівський слід.

Неординарні кроки Кеннеді не подобалася не тільки СРСР, а й багатьом американським політикам. Як мінімум двоє  були зацікавлені у тому, аби ця зірка згасла. Перший – це Річард Ніксон, його конкурент на виборах. А другий – Ліндон Джонсон.

Віце-президент Джонсон склав присягу прямо у літаку – одразу після смерті Кеннеді. Цікава деталь – Жаклін Кеннеді відмовилась прийняти співчуття від нього.

– Джонсон був, як кажуть, підступною людиною, був здатний вчинити погане. Проблема у тому, що у цій версії немає ніяких доказів. Тому я не вважаю, що організація вбивства лежить на Джонсоні та Ніксоні. Натомість, припускаю, що вони були в курсі, що сталося – звісно, дізналися вони потім. І тримали у таємниці, – зазначив журналіст Джефф Морлі.

Через два дні підозрюваного у замаху на Кеннеді Лі Освальда виводять з управління поліції Далласа. Але в нього стріляють. Він помер у тій же лікарні, що і президент Кеннеді. Вбивцю вбивці звуть Джек Рубі. Ходили чутки, що він мав відношення до мафії. Можливо, вбивши Освальда, вона зачищала сліди? Адже, у мафії були свої рахунки з Джоном Кеннеді.

– Версія про мафію цілком правдоподібна. Особливо зважаючи на те, що брат Джона – генеральний прокурор Роберт Кеннеді – мав ворогів серед організованої злочинності. І були докази, де йшлося про погрози Кеннеді, – говорить журналіст Джефф Морлі.

Відповіді на усі запитання Освальд забрав із собою в могилу. А у справі вбивства Кеннеді до сих пір лише білі плями. За експертизою, Лі Гарві цілив з 6 поверху, з відстані 80 метрів, і зробив три постріли. Інтервал між ними – до 6 секунд. Але це не кожен спортсмен може повторити.

У розсекречених матеріалах ЦРУ є згадки про Освальда – начебто агенти вели за ним спостереження. З цього випливає ще одна версія – причетність до замаху на Кеннеді американських спецслужб. До того ж, не слід відкидати те, що вбивця Освальда Рубі був також під ковпаком поліції та спецслужб.

На зміну Джону Кеннеді прийшов Ліндон Джонсон. Через два роки свого президентства він ввів війська до В’єтнаму. А Холодна війна розгорілася з новою силою. Матеріали слідства щодо вбивства Кеннеді засекретили на 75 років. Розслідування поновлювали 6 разів, але все безрезультатно. Документально довести причетність ЦРУ нікому так і не вдалося. Хтось надто глибоко сховав кінці у воду.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що особистий охоронець Кеннеді відкрив таємниці вбивства президента.

Категорії: Світ