Росія планує збільшити виробництво 152-міліметрових артилерійських боєприпасів з лазерним наведенням Краснополь-М2 та покращити їхні характеристики в поганих погодних умовах.
Про це йдеться у зведенні розвідки Міноборони Великої Британії 14 листопада.
За її даними, окупаційні війська використовують ці боєприпаси “для точного ураження окремих українських транспортних засобів”.
Водночас там зауважують, що російський ВПК не здатний забезпечити достатню кількість звичайних боєприпасів, тому заплановане збільшення обсягів виробництва снарядів Краснополь, ймовірно, є спробою РФ більш ефективно використовувати виробничі потужності.
– Росія використовує БпЛА для позначення цілей для Краснополя, спрямовуючи на ціль лазерний промінь. Однак низька хмарність була ключовим обмежувальним фактором ефективності ракети, оскільки її лазерний детектор не встигає помітити лазерну енергію і маневрувати для завдавання удару, – вважають у розвідці.
Тому росіяни намагатимуться покращити льотні характеристики Краснополя і зменшити час лазерного виявлення цілі.
– З наближенням зими доступ Росії до більш високоточних боєприпасів, ймовірно, стане одним з ключових чинників її оперативної ефективності у війні в Україні, – підсумували британці.
Що відомо про російські артснаряди Краснополь
Краснополь – корегований артилерійський боєприпас калібру 152 або 155 мм. Призначений для ураження броньованих цілей та воєнних об’єктів з першого пострілу у денний і нічний час. Корекцію виконують аеродинамічні керма на кінцевій ділянці польоту за лазерною позначкою на цілі.
Росіяни називають його “снайперським снарядом” через нібито високу точність.
Основний напрям його застосування — нейтралізація невеликих наземних підрозділів, включно з танками, знаряддями прямого наведення та іншими важливими точковими цілями.
Боєприпас сумісний із САУ типу 2С3 Акація і 2С19 Мста-С.
Важить 54,3 кг, має довжину 1 300 мм і дальність стрільби – від 3 до 26 км.
Виробники стверджують, що точність ураження снаряду в межах 12 км становить 80-90%, а по цілях, що рухаються зі швидкістю до 36 км/год за межами цієї дальності – 60%.
Дивитися наживо, де в Україні увімкнули сирени, можна на інтерактивній карті повітряних тривог на Фактах ICTV.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 629-й день.
За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні.
Фото: Rus military