У Польщі хочуть створити “павутину” пунктів спостереження для виявлення ракет РФ

мобільний сотовий зв'язок

Pixabay

У польському Сеймі з’явився законопроєкт, що передбачає створення мережі пунктів спостереження і оповіщення для системи протиповітряної та протиракетної оборони по всій країні.

Про це повідомляє Defense24.

Згідно з проєктом, що отримав кодову назву Павутиння, мережа військових радарів (на суші, в повітрі і на воді) буде доповнена “павутиною” пунктів спостереження і оповіщення, керованою переважно цивільними службами.

– Важливу роль у цій діяльності відіграватимуть державні лісові господарства, які використовують понад сімсот спостережних веж і пожежних спостережних пунктів, що мають середню висоту 35 м, забезпечують радіус спостереження від 10 до 15 км і розподілені по всій Польщі, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ідея депутатів, ймовірно, викличе великий інтерес у Польщі, оскільки військові пропонують систему компенсацій та заохочень для тих, хто бажає взяти участь у програмі – або як спостерігачі, або з наміром надати власне обладнання та інфраструктуру.

Крім того, мобільні оператори також можуть бути зацікавлені в проєкті. У Польщі створено цілу мережу високих веж, на яких люди не можуть перебувати (оскільки вони є лише базами для мережевих та комунікаційних пристроїв).

Після перевірки, проведеної польською армією наприкінці 2023 року, було виявлено, що багато з цих споруд можуть бути корисними в системі попередження про повітряні нальоти після встановлення на них камер з датчиками руху.

Як працюватиме система

Передбачається, що в разі оголошення повітряної тривоги спостерігачі вирушають на спостережні пости і повідомляють про це в систему, просто активувавши відповідний застосунок на своєму мобільному телефоні.

Очікується, що кожен спостерігач користуватиметься лише просту комунікаційну панель, вбудовану в екран звичайного смартфона. Ця панель буде дуже швидкою в роботі, оскільки вимагає від користувача натискання лише двох кнопок, якщо він помітить загрозу:

  • яка ціль (ракета, дрон, літак/вертоліт);
  • в якому напрямку об’єкт летить. Позначити це можна буде за допомогою 12 стрілок, схожих на годинник (якщо телефон розташувати правильно, це дасть змогу вказати, куди летить конкретний об’єкт);

Знаючи точне розташування заданої точки спостереження, програмне забезпечення системи автоматично прокладе маршрут об’єкта, який після кількох повідомлень від різних спостерігачів буде відносно точним.

Ба більше, інші спостерігачі, розміщені вздовж цієї траєкторії польоту, будуть негайно попереджені про наближення загрози і, маючи більше часу, зможуть ввести додаткову інформацію.

– На думку розробників законопроєкту, таке рішення забезпечить повне покриття всієї системи оповіщення країни і дасть можливість як протиповітряним силам, так і цивільній обороні діяти  ефективніше, – пише видання.

Єдиним недоліком, як очікується, буде низька точність у регіонах поблизу кордону. Ця точність залежить від кількості спостерігачів, які виявляють об’єкт і повідомляють про нього.

Очікується, що у зв’язку з польотом вже третьої російської ракети над Польщею законопроєкт отримає найвищий пріоритет і буде розглянутий вже на наступній сесії Сейму.

У ніч проти 24 березня польська авіація підіймалась у повітря через атаку РФ. Тоді російська ракета залетіла в повітряний простір Польщі на 39 секунд.

Читайте також
Польща подвоїть свої зобов’язання щодо закупівлі снарядів для України
Бедрак Вікторія редакторка стрічки
Категорії: Світ