Колишній президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що якщо він не переможе на виборах у листопаді, то на Близькому Сході почнеться велика війна, а в перспективі – Третя світова.
Про це 45-й американський лідер заявив журналістам на початку зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу у своєму маєтку Мар-а-Лаго у Флориді, через день після того, як Нетаньягу зустрівся в Білому домі з президентом Байденом і віцепрезиденткою Гарріс.
Трамп і Третя світова
– Якщо ми переможемо, все буде дуже просто. Усе вийде – і дуже швидко. Якщо ми не переможемо, то все закінчиться великими війнами на Близькому Сході та, можливо, Третьою світовою війною. Зараз ви ближче до Третьої світової, ніж будь-коли після Другої світової війни. Ви ніколи не були так близькі до цього, тому що нашою країною керують некомпетентні люди, – сказав Трамп журналістам на початку зустрічі.
Колишній президент уже заявляв, що світ стоїть на порозі нової світової війни, у зв’язку з бойовими діями на Близькому Сході між Ізраїлем і ХАМАСом і повномасштабним вторгненням Росії в Україну.
Трамп також робив похмурі прогнози про те, що може статися, якщо він не поверне собі під контроль Білий дім, зокрема стверджував, що фондовий ринок впаде.
Байден, Трамп і Нетаньягу
Його зустріч із Нетаньягу в п’ятницю відбулася на тлі потрясінь у президентській кампанії. У неділю Байден оголосив, що не домагатиметься переобрання в листопаді, та підтримав Гарріс як кандидатку. Камала Гарріс швидко завоювала підтримку демократів і, найімовірніше, стане кандидатом у президенти від партії в листопаді.
У четвер Гарріс зустрілася з Нетаньягу окремо від Байдена, цю зустріч вона назвала “відвертою і конструктивною”. Після бесіди вона сказала журналістам, що Ізраїль має право на самооборону, але в неї “серйозна стурбованість” щодо страждань палестинців у Газі.
Після нападу на Ізраїль 7 жовтня, жертвами якого стали понад 1100 осіб, і подальших бойових дій у Газі, в яких загинули десятки тисяч палестинців, Трамп іноді критикував Нетаньягу.
Але в п’ятницю він спробував наголосити на своїй підтримці Ізраїлю, посилаючись на рішення своєї адміністрації перенести посольство США в Єрусалим, вийти з ядерної угоди з Іраном і запровадити санкції.
– У нас були хороші відносини. Я дуже добре ставився до Ізраїлю, краще, ніж будь-коли ставився будь-який президент, – сказав Трамп.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена висловила оптимізм з приводу того, що угода про припинення вогню і звільнення заручників, утримуваних ХАМАСом, перебуває в межах досяжності.
У п’ятницю Трамп заявив, що це “неприйнятна ситуація”, поставивши під сумнів стан тих, кого все ще утримують.
– Їх потрібно негайно повернути, тому що не може бути, щоб вони були в хорошій формі, – сказав він.
Раніше Факти ICTV розповідали, як може змінитися політика США щодо України та Близького Сходу, якщо на виборах президента Америки переможе Камала Гарріс.