Президент Сполучених Штатів Джо Байден провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді.
Вони обговорили візит індійського прем’єра до Польщі та України.
Про це повідомляють на сайті Білого Дому.
Телефонна розмова Байдена та Моді: що відомо
Повідомляється, що Байден похвалив Моді за його історичні візити до Польщі й України, перші візити прем’єр-міністра Індії за десятиліття, за його “послання миру” та гуманітарну підтримку України, включно з її енергетичним сектором.
Лідери підтвердили свою незмінну підтримку мирного врегулювання конфлікту відповідно до міжнародного права на основі Статуту ООН.
Політики також відзначили свою незмінну прихильність до спільної роботи, зокрема й через регіональні групи, як-от Quad, для сприяння миру та процвітанню в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Крім того, сторони обговорили засідання Генеральної асамблеї ООН, яке має відбутися у вересні.
Байден та Моді говорили про Україну
Радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що Байден і Моді говорили про “перспективи просування вперед відповідно до плану президента Зеленського щодо справедливого миру”.
За його словами, США “вітають будь-яку іншу країну, яка хоче допомогти президенту Зеленському працювати над справедливим миром”.
– І будь-яку країну, яка готова прийти на цю дискусію, розпочавши з точки зору президента Зеленського, вислухавши її, підписавши цю пропозицію (комюніке Саміту миру, який пройшов у Швейцарії, – Ред.) – і я не говоритиму за Індію і те, підписують вони чи ні, це питання для обговорення з прем’єр-міністром та його командою, але ми, безумовно, вітаємо будь-яку країну, яка готова надати допомогу та розпочати цю розмову, підписавши справедливу мирну пропозицію президента Зеленського та вислухавши його точку зору, – сказав Кірбі.
Візит Моді в Україну
Нагадаємо, що у п’ятницю, 23 серпня, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді з офіційним візитом прибув до України. Це перший візит індійського політика до України з часу здобуття нашою країною незалежності у 1991 році.
Візит Моді до Києва відбувся майже через шість тижнів після його поїздки до Москви.
Зазначимо, що Індія не підписала спільне комюніке щодо миру в Україні.
У Києві прем’єр Індії наголосив, що Нью-Делі виступає за досягнення миру в Україні дипломатичним шляхом, однак із повагою до суверенітету і територіальної цілісності держави.