Є реальна перспектива неконвенційного нападу Росії на НАТО, як-от диверсія або підпал, які можуть призвести до значних жертв. У зв’язку з цим блок оновлює стратегію для протидії гібридним атакам.
Заступник помічника генерального секретаря блоку Джеймс Аппатурай розповів в інтерв’ю Sky News, що гібридна війна, яку веде Росія, стає дедалі небезпечнішою.
У НАТО вважають реальним ризик неконвенційного нападу РФ
Кремль активно використовує гібридні методи війни, зокрема диверсії та саботажі, на території Європи, США та Канади. Напади, які ще кілька років тому вважалися неприпустимими, стали дедалі поширеніші. Надто після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Оскільки гібридні атаки стали відповіддю РФ на військову підтримку України з боку Заходу.
На запитання, чи є ризик, що російська гібридна атака може спровокувати НАТО на колективну відповідь і війну з Росією, Аппатурай відповів, що його найбільше турбує можливість масштабної атаки.
– Тобто, є реальна перспектива того, що одна з цих атак може призвести до значної кількості жертв або дуже значних економічних збитків. І тоді ми не хочемо опинитися в ситуації, коли не продумали, що робити далі, – сказав Аппатурай.
Тому Альянс працює над оновленням своєї стратегії для протидії гібридній війні, яка востаннє була переглянута ще 2015 року, коли загроза була іншою.
Нову політику, яка визначить, як НАТО реагуватиме на ці загрози, планують ухвалити 2025 року на саміті Північноатлантичного блоку.
Зазначається, що розробляється чітка стратегія для боротьби з гібридними атаками РФ та інших ворожих держав, таких як Китай, Іран і Північна Корея.
Нагадаємо, 26 грудня фінська влада почала розслідування щодо причетності судна з російського так званого тіньового флоту до пошкодження електричного кабелю, що пролягає між Фінляндією та Естонією.