Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні привітала президента США Дональда Трампа після його інавгурації.
– Я впевнена, що дружба між нашими націями та цінності, які нас об’єднують, продовжуватиме зміцнювати співпрацю між Італією та США, разом ми будемо протистояти глобальним викликам і будувати безпечне та процвітаюче майбутнє для наших народів, — йдеться у її дописі на X.
Лідер зауважила, що її країна “завжди буде віддана консолідації діалогу” між Європою та США.
Після інавгурації Трампа генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що НАТО “збільшить” витрати на оборону та виробництво.
Рютте зробив це зауваження на тлі невизначеності щодо прихильності Трампа НАТО, пише CNN.
– Разом ми можемо досягти миру через силу — через НАТО! – зауважив він.
Одразу після інавгурації Дональд Трамп підписав перші документи від призначень до виконавчих дій, як офіційний президент США, повідомляє CNN.
Після цього він відправився на ланч.
Фото: скрін з відео трансляції інавгурації Трампа
Президент Панами Хосе Рауль Муліно відреагував на заяву Трампа під час інавгурації щодо відновлення контролю США над Панамським каналом, заявивши, що він “є і залишиться” Панамським, пише Інформаційне агентство AFP
Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні заявив, що “українці готові працювати разом з американцями, щоб досягти миру – справжнього миру.
– Це шанс, яким потрібно скористатись, — наголосив голова держави.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо привітав президента США Дональда Трампа з його інавгурацією та сказав, що Канада з нетерпінням чекає на співпрацю з новою адміністрацією, “захищаючи та захищаючи інтереси канадців”.
– Канада та Сполучені Штати мають найуспішніше економічне партнерство у світі. Ми є найбільшими торговельними партнерами одне для одного, наші відносини створюють мільйони робочих місць, залучають мільярди інвестицій на континент і забезпечують безпеку наших людей, – йдеться в заяві, пише CNN.
Дональд Трамп ясно дав зрозуміти, що він серйозно налаштований відновити контроль США над Панамським каналом, звинувативши центральноамериканську країну в неефективному управлінні життєво важливим торговим маршрутом і присягнувшись: “Ми повертаємо його”.
На його заяви про розширення США відреагував у соцмережі X співголова Європейської ради з міжнародних відносин Карл Більдт:
– Тепер ми знаємо, що президент Трамп хоче “розширити нашу територію”. Це небезпечна заява сама по собі, але тоді інші у світі також можуть надихнутися зробити те саме. Це рецепт глобальної нестабільності.
Трамп під час своєї інавгураційної промови рекламував виконавчий указ, який він планує підписати пізніше у понеділок, визнаючи лише дві статі, чоловічу та жіночу, як частину зусиль покласти край “політиці уряду, яка намагається соціально впровадити расу та стать у кожен аспект суспільного та приватного життя”.
– З сьогоднішнього дня офіційною політикою уряду Сполучених Штатів буде лише дві статі, чоловіча та жіноча, — сказав Трамп.
Президент Володимир Зеленський привітав Трампа та американський народ з інавгурацією.
– Це день змін, а також надій на розв’язання багатьох проблем, зокрема й глобальних викликів. Президент Трамп завжди рішучий, і проголошена ним політика миру завдяки силі дає шанс на зміцнення американського лідерства та досягнення надійного й справедливого миру – це найголовніше, – написав голова нашої держави у мережі X.
Він зауважив, що “зараз вирішується, яким буде це століття, і ми всі маємо діяти разом, щоб це століття було великим та успішним для демократій, а не для тих, хто бажає нам усім невдачі”.
Зеленський побажав Трампу успіху та заявив, що очікує активної та взаємовигідної співпраці.
– Разом ми сильніші і можемо дати світу й нашим народам більше безпеки, стабільності та економічного зростання, – додав він.