Президент США Дональд Трамп хоче поновити спілкування із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.
Про це Трамп сказав в інтерв’ю Fox News.
Трамп планує відновити діалог із Кім Чен Ином
Під час інтерв’ю Дональд Трампа згадав, що мав хороші відносини з Кім Чен Ином під час свого першого президентського терміну.
– Я йому подобався, і я з ним ладнав, – сказав Трамп.
Крім того, у відповідь на запитання журналіста щодо того, чи зв’яжеться він із лідером КНДР, Трамп сказав, що готовий поспілкуватися з Кім Чен Ином.
– Я знову зв’яжуся з ним, – сказав республіканець.
Також він додав, що Кім Чен Ин нібито “не релігійний фанатик” і є “розумним хлопцем”.
Своєю чергою, державний секретар США Марко Рубіо назвав Кіма “диктатором” під час слухань у Сенаті щодо його затвердження на посаді на початку цього місяця.
– Я гадаю, що має бути бажання дуже серйозно поглянути на ширшу політику Північної Кореї, – сказав Рубіо.
Рубіо закликав докласти зусиль, щоб запобігти війні Північної Кореї з Південною Кореєю і Японією і подивитися, що можна зробити, щоби запобігти кризі, не заохочуючи інші національні держави продовжувати свої власні програми ядерної зброї.
Під час інтерв’ю телеканалу Fox News Трамп згадав про спробу укласти угоду про постачання зброї з союзниками Північної Кореї – Росією та Китаєм – наприкінці свого першого терміну.
Згідно з тодішніми повідомленнями, угода 2019 року мала встановити нові обмеження для нерегульованої російської ядерної зброї і переконати Китай приєднатися до пакту про контроль над озброєннями.
– Я був дуже близький до того, щоб укласти угоду. Я б уклав угоду з Путіним про це, про денуклеаризацію… Але нам завадили погані вибори, – сказав він, маючи на увазі свій програш Джо Байдену у 2020 році.
Згідно з повідомленнями, кандидат Трампа на посаду міністра оборони США Піт Геґсет нещодавно назвав Північну Корею “ядерною державою” у своїй заяві, представленій на засіданні сенатської комісії.
Міністерство оборони Сеула заявило у відповідь, що статус Пхеньяна як ядерної держави “не може бути визнаний” і що воно працюватиме з Вашингтоном над денуклеаризацією.
За кілька днів до інавгурації Трампа 20 січня Пхеньян запустив кілька балістичних ракет малої дальності, це змусило аналітиків припустити, що Кім намагався надіслати Трампу послання.