Не благодійність: Рубіо заявив, що іноземна допомога має просувати інтереси США

Марко Рубіо

Getty Images

Заморожування допомоги США необхідне, щоб перевірити, чи справді вона відповідає національним інтересам та приносить користь партнерам та союзникам. Водночас є механізм надання винятків, який дозволяє зберегти фінансування критично необхідних проєктів – щодо порятунку життя, надання їжі, ліків тощо.

Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо 4 лютого у Коста-Ріці, відповідаючи на запитання журналістів.

Чому США заморозили іноземну допомогу

– Я продовжую підтримувати іноземну допомогу. Але іноземна допомога – це не благодійність. Вона існує для просування національних інтересів Сполучених Штатів. Кожен долар, який ми витрачаємо, доки я держсекретар і президент Трамп перебуває у Білому домі, буде доларом, який просуває наші національні інтереси, – пояснив він.

Проте, за його словами, є програми, до яких багато питань і які слід закрити, а є такі, про які  треба дізнатися більше.

Рубіо також нагадав про механізм надання винятків, який діє вже протягом тижня і стосується програм порятунку життя.

– Якщо це невідкладна допомога для порятунку життя – їжа, ліки, будь-що – вони не внесені до заморожування, – додав він.

І зауважив: якщо якась організація отримує кошти і не знає, як податися на механізм надання винятків, то виникають питання щодо її компетенції.

Крім того, держсекретар, який також є виконувачем обовʼязків голови Агенції з міжнародного розвитку (USAID), звинуватив організацію у приховуванні інформації щодо використання наданих коштів та марнотратстві.

– У деяких випадках вони проходять через чотирьох різних підрядників, перш ніж потрапляють до адресата.  У деяких випадках 10, 12, 13%, можливо й менше, грошей із USAID доходили до одержувача, а решта йшли на накладні витрати та бюрократію, – розповів Рубіо.

Він зауважив, що США не збираються припиняти іноземну допомогу, але вона має реально працювати і сприяти національним інтересам.

3 лютого штаб-квартиру Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у Вашингтоні було зачинено.

Перед цим Дональд Трамп ухвалив рішення про тимчасове припинення всіх програм зовнішньої фінансової допомоги терміном на 90 днів.

Читайте також
Америка перш за все: як саме USAID перегляне допомогу США іншим країнам
Валентина Летяк редакторка стрічки
Категорії: Світ