У США хочуть, щоб Європа продовжувала купувати зброю американського виробництва.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.
Зменшення попиту на американську зброю
Зараз Євросоюз більше спрямовує зусиль на розвиток європейської збройової промисловості і намагається обмежити участь американських виробників у тендерах.
У середині березня Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, запропонувала збільшити військові витрати і об’єднати ресурси на спільні оборонні проєкти, оскільки Європа готується до зменшення військової участі США.
На зустрічі 25 березня держсекретар США Марко Рубіо заявив міністрам закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, що Сполучені Штати хочуть продовжувати брати участь в оборонних закупівлях країн ЄС, повідомили джерела.
За словами інших джерел, Рубіо наголосив, що будь-яке виключення американських компаній з європейських тендерів буде негативно сприйнято Вашингтоном.
Один північноєвропейський дипломат сказав, що американські чиновники також вважають, що будь-яке виключення з закупівель озброєнь в ЄС буде розглядатися як недоречне.
Цього тижня у Брюсселі на засіданні міністрів закордонних справ НАТО Рубіо планує обговорити очікування, що країни ЄС продовжать купувати американську зброю.
Представник Держдепартаменту заявив, що президент США Дональд Трамп вітає бажання Європи зміцнити свій оборонний потенціал і взяти на себе відповідальність за власну безпеку, але застеріг від створення нових бар’єрів, які виключають американські компанії з європейських оборонних проєктів.
Посилення оборони Європи
У середині березня Європейська комісія оприлюднила оборонну стратегію під назвою Переозброєння Європи (ReArm Europe), яка передбачає план запозичення €150 млрд для надання кредитів урядам країн ЄС, щоб вони могли витратити їх на оборонні проєкти.
Багато урядів ЄС заявляють, що вони виступають за більш загальноєвропейський підхід до оборони. Але те, як це буде працювати, найімовірніше, стане предметом запеклих дебатів – хто повинен мати повноваження ухвалювати рішення щодо спільних проєктів, хто повинен керувати ними і як вони повинні фінансуватися.
Раніше президент Польщі Анджей Дуда закликав США розмістити ядерну зброю на своїй території для стримування Росії.