Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США у координації з Мін’юстом 1 квітня запровадило санкції щодо двох фізичних та шести юридичних осіб в Ірану, ОАЕ та Китаю, відповідальних за закупівлю компонентів для одного з головних виробників іранських дронів.
Про це повідомляється на сайті американського Мінфіну.
Санкції США проти іранської мережі постачання зброї
Йдеться про компанію Qods Aviation Industries (QAI), яка також співпрацювала з іншими структурами іранського військово-промислового комплексу.
– Поширення Іраном БпЛА і ракет – як своїм терористичним маріонеткам у регіоні, так і Росії для використання проти України – продовжує загрожувати цивільному населенню, американському персоналу, а також нашим союзникам і партнерам, – заявив міністр фінансів США Скотт Бессент.
Усе майно та активи підсанкційних осіб і компаній у США заблоковано. Американським компаніям заборонено будь-які транзакції з цими суб’єктами без спеціального дозволу OFAC.
Це вже другий раунд санкцій, запроваджених після розпорядження Трампа від 4 лютого щодо посилення тиску на Іран.
Одночасно з сьогоднішніми рішеннями Мін’юст висунув звинувачення двом громадянам Ірану – 63-річному Хоссейну Акбарі та 62-річному Резі Аміді – та одній іранській компанії у злочинній змові з метою надання матеріальної підтримки Корпусу вартових Ісламської революції та незаконної закупівлі американських технологій для іранських ударних безпілотників.
Посол України у США Оксана Маркарова вважає, що ці санкції “послабить здатність Росії використовувати іранські дрони для атак на українські міста та інфраструктуру”.
За даними Служби зовнішньої розвідки України, іранські вантажні судна використовують комерційні маршрути для збору розвідданих на користь єменських хуситів, а також перевезення зброї Сирії та Росії.