У Пентагоні обговорюють виведення до 10 тис. військових зі Східної Європи – NBC News

США можуть скоротити чисельність своїх військових у Східній Європі: NBC News

Фото: Getty images

Високопоставлені чиновники Міністерства оборони США розглядають можливість скорочення кількості американських військових у Східній Європі, що викликає занепокоєння як у Сполучених Штатах, так і в Європі, оскільки це може підбадьорити російського диктатора Володимира Путіна.

Про це пише NBC News, посилаючись на слова шести американських і європейських чиновників, які ознайомлені з цим і побажали залишитися анонімними.

США хочуть скоротити військову присутність у Східній Європі

За інформацією джерел, пропозиція передбачає виведення до 10 тис. військових із загальної кількості 20 тис., які були направлені в регіон у 2022 році для зміцнення оборони країн, що межують з Україною, після повномасштабного російського вторгнення.

Як зазначає NBC News, обговорення про виведення певної кількості військових США з Польщі та Румунії відбуваються тоді, коли Трамп намагається переконати Путіна погодитися на припинення вогню.

– Якщо Пентагон ухвалить цю пропозицію, це посилить побоювання, що Сполучені Штати відмовляються від своїх давніх союзників у Європі, які розглядають Росію як загрозу, що зростає, – заявили європейські чиновники.

Старший віцепрезидент Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс сказав, що РФ сприйме зменшення кількості американських військових як ослаблення стримувального фактора, що збільшить її готовність втручатися в європейські справи різними шляхами.

Адміністрація Трампа раніше заявляла, що хоче, щоб європейські союзники взяли на себе більше відповідальності за власну оборону. Це дозволило б Америці зосередити ресурси на Китаї та інших пріоритетах.

NBC News пише, що скорочення американських військ у Європі вивільнить ресурси для Індо-Тихоокеанського регіону і допоможе заощадити кошти для інвестицій у новітнє обладнання та зброю для армії.

Читайте також
У Румунії кажуть, що РФ просила США про виведення військ НАТО зі Східної Європи

Джерело: NBC News

Вікторія Васьковська редакторка сайту
Категорії: Світ