Угорщина в четвер припустила “біологічну атаку” як можливе джерело першого за більш ніж півстоліття спалаху ящура в країні, який спричинив закриття кордонів і масовий забій худоби на північному заході, пише Reuters.
Біологічна атака: влада Угорщини про спалах ящуру
Минулого місяця в Угорщині було зафіксовано перший за останні 50 років випадок захворювання на ящур на тваринницькій фермі на північному заході країни, недалеко від кордону з Австрією та Словаччиною, повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я тварин із посиланням на угорську владу.
До четверга органи охорони здоров’я тварин провели перевірки майже на 1000 фермах по всій Угорщині, і тільки на чотирьох у постраждалому північно-західному регіоні було отримано позитивні результати.
– На даному етапі ми можемо сказати, що не можна виключати, що вірус був не природного походження, можливо, ми маємо справу зі штучно створеним вірусом, – заявив на брифінгу для ЗМІ глава адміністрації прем’єр-міністра Віктора Орбана Гергелі Гуляш.
Відповідаючи на запитання, Гуляш сказав, що не виключає, що спалах вірусу був результатом біологічної атаки, не надавши водночас інформації про те, хто може бути відповідальним за це.
Він також сказав, що підозри ґрунтуються на усній інформації, отриманій від іноземної лабораторії, і що їхні результати ще не повністю підтверджені та задокументовані.
Спалах ящуру в Угорщині
Поголів’я великої рогатої худоби в Угорщині налічувало 861 тис. голів за даними перепису худоби, проведеного в грудні, що незначно змінилося порівняно з рівнем роком раніше. Це становило 1,2% від загального поголів’я великої рогатої худоби в Європейському союзі, згідно з офіційною статистикою.
Ящур не становить небезпеки для людини, але спричиняє лихоманку і пухирі у роті у жуйних тварин, таких як велика рогата худоба, свині, вівці та кози, і його спалахи часто призводять до торговельних обмежень.
Тисячі голів великої рогатої худоби були вибракувані, поки країна, яка не має виходу до моря, намагалася стримати спалах, а Австрія і Словаччина закрили десятки прикордонних переходів, після того як хвороба також з’явилася в південній частині Словаччини.