У Брюсселі збираються міністри оборони Коаліції охочих: що обговорюватимуть

Саміт Коаліції охочих у Парижі

Факти ICTV

Міністри оборони Великої Британії та Франції 10 квітня проведуть першу зустріч Коаліції охочих, яка відбудеться у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі за участі глав Міноборони 30 країн. Обговорюватимуть можливі заходи з підтримки тривалого миру в Україні та гарантії безпеки.

Про це повідомляють українські ЗМІ з посиланням на британське оборонне відомство.

Зустріч Коаліції охочих у Брюсселі 10 квітня

Після візиту британських і французьких військових керівників до Києва минулого тижня це буде перша така зустріч на рівні міністрів оборони.

За даними британського Міноборони, учасники Коаліції обговорять “створення багатонаціональних сил підтримки для допомоги Україні в забезпеченні тривалого миру”.

– Зустрічі будуть зосереджені на тому, як найкраще використовувати можливості кожної країни в Коаліції для підтримки довгострокової оборони та безпеки України, – кажуть у Міністерстві оборони.

Там нагадали, що і прем’єр, і міністр оборони Британії чітко заявляли, що для досягнення тривалого миру в Україні “необхідні надійні гарантії безпеки, які стримуватимуть російську агресію”.

– Велика Британія посилює свою роль лідера міжнародної підтримки, щоб підтримати Україну в боротьбі і надати їй якомога сильнішу позицію для забезпечення миру, – наголошується в повідомленні.

Читайте також
Стармер і Макрон обговорили роботу Коаліції рішучих із розміщення миротворців в Україні

Відсутність гарантій від США і які країни готові надати війська

Водночас, як пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела, Коаліція охочих на чолі з Великою Британією і Францією, покликана убезпечити Україну після можливого припинення вогню, ризикує зайти в глухий кут, якщо не отримає твердих зобов’язань від США щодо надання гарантій безпеки.

– Міністри оборони групи збираються в НАТО в четвер на тлі дебатів між Лондоном і Парижем про те, чи потребують миротворчі сили, що складаються з добровільних учасників, підтримки США, – сказав один зі співрозмовників на правах анонімності.

Раніше прем’єр Британії Кейр Стармер чітко дав зрозуміти, що такі сили будуть життєздатними лише за умови гарантій безпеки з боку США.

Видання наголошує, що Дональд Трамп ухиляється від таких зобов’язань відтоді, як цей план був озвучений два місяці тому.

За даними джерел, близько 15 країн підтвердили свою готовність надати війська в рамках Коаліції охочих.

Попри те, що НАТО не бере безпосередньої участі на цьому етапі, Канада і Австралія є серед країн, які запропонували свої сили для роботи разом з європейськими військами.

– Запропонований формат гіпотетичних сил передбачає їх розгортання лише після набуття чинності мирної угоди. Повністю оснащена українська армія слугувала б основною лінією стримування. Європейські війська забезпечили б безпеку критично важливих об’єктів національної інфраструктури, великих портів і міст, віддалених від лінії фронту, – йдеться в публікації.

Читайте також
Що таке Коаліція охочих: чи дадуть іноземні миротворці вогневу відсіч Росії
Джерело: У Брюсселі збираються міністри оборони Коаліції охочих: що обговорюватимуть | Факти ICTV, У Брюсселі збираються міністри оборони Коаліції охочих: що обговорюватимуть | Факти ICTV, У Брюсселі збираються міністри оборони Коаліції охочих: що обговорюватимуть | Факти ICTV
Валентина Летяк редакторка стрічки
Категорії: Світ