Двопартійний комітет Палати представників оголосив китайську компанію DeepSeek, що займається розробкою штучного інтелекту, такою, що становить “серйозну загрозу” для національної безпеки США.
Комітет Палати представників – про китайську компанію DeepSeek
У двопартійному комітеті Палати представників заявили, що, згідно з корпоративними документами, які є в їхньому розпорядженні, DeepSeek має “значні” зв’язки з китайським урядом.
– Хоч DeepSeek і позиціюється як ще один чат-бот зі штучним інтелектом, пропонуючи користувачам генерування текстів та відповіді на запитання, більш детальний аналіз свідчить, що додаток перевантажує дані назад до Китаю, – йдеться у звіті комітету.
У комітеті стверджують, що їхнє розслідування виявило, що DeepSeek працює на “десятках тисяч мікросхем”, тож фірма, імовірно, обійшла експортний контроль США під час їхнього придбання.
Згідно з даними аналітичної компанії SemiAnalysis, DeepSeek має щонайменше 60 тис. процесорів американського виробника Nvidia Corporation, а також замовлення на “тисячі” інших чипів H20 цієї компанії.
Тож на тлі заяв про загрозу з боку DeepSeek у двопартійному комітеті Палати представників закликали американського виробника графічних процесорів та відеоадаптерів Nvidia Corporation передати інформацію про продажі чипів, які китайський стартап міг використати для розробки своєї проривної моделі чат-бота.
Крім того, Nvidia Corporation окремо попросили надати інформацію про клієнтів з 11 країн Азії, які купили понад 499 чипів для штучного інтелекту з 2020 року.
У листі, надісланому Nvidia напередодні, законодавці окремо цікавилися Малайзією та Сінгапуром, а також організаціями, які в підсумку використовують чипи.
У Nvidia натомість заявили, що чітко слідують вказівкам уряду щодо експортних обмежень США. До того ж запевнили, що їхня продукція не надсилається до Китаю.
Тим часом речник посольства Китаю Лю Пенгю назвав претензії комітету Палати представників безпідставними.
За словами Пенгю, “китайський уряд надає великого значення конфіденційності та безпеці даних, захищаючи їх відповідно до закону”.
КНР, наголошує речник китайського посольства, “ніколи не вимагала і не вимагатиме від компаній або приватних осіб незаконного збору або зберігання даних”.
Слід зауважити, що звіт комітету щодо DeepSeek у поєднанні з тиском на Nvidia свідчать про посилену уваги уряду США щодо технологічних амбіцій Китаю, які, як вважають окремі особи в Америці, становлять загрозу національній безпеці.
Що відомо про компанію DeepSeek
Компанія DeepSeek заснована у 2023 році.
Однак відомою DeepSeek стала на початку 2025 року після того, як випустила модель штучного інтелекту з відкритим вихідним кодом, яка може імітувати людське мислення.
Після цього Вашингтон зацікавився, яким чином компанія досягла такого прориву.
30 січня стало відомо, що компанії та урядові установи по всьому світу намагаються обмежити доступ своїх співробітників до інструментів компанії DeepSeek, що спеціалізується на штучному інтелекті.
Застерегли від користування застосунком DeepSeek і співробітників Конгресу США.