Конотопська битва відбулася 7 липня 1659 року і стала однією з ключових подій московсько-української війни 1658-1659 років.
Перша спроба штурмувати Конотоп була невдалою. Навіть попри те, що місто майже не мало укріплень, обороні сприяла болотяна місцевість навколо нього.
Українським козакам вдалося вибити ворого з величезними втратами з його сторони. Після цього князь Трубецькой тривалий час не наважувався на прямий штурм міста, натомість вдаючись до обстрілів з гармат.
За той час гетьману Івану Виговському вдалося організувати власну армію, до якої увійшли воїни Речі Посполитої, Криму та різноманітні найманці.
У битві під Конотопом війська гетьмана Івана Виговського за підтримки Кримського ханату завдали нищівної поразки московським військам Олексія Трубецького. Великі втрати супротивника відкривали козацько-татарському війську шлях на Москву.
Після битви Виговський під тиском зрікся гетьманської булави на користь Юрія Хмельницького. Той розірвав угоду з поляками й уклав мир з Москвою. Війна закінчилася встановленням над Україною московського протекторату.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.