27 жовтня 1939 року Народні збори Західної України, які проходили у приміщенні Великого міського театру Львова, одностайно ухвалили декларацію про встановлення радянської влади на Західній Україні і про возз’єднання з УРСР.
Це сталося після того, як у вересні Червона армія вторглася в Польщу. Водночас захоплення територій Західної України та Західної Білорусі влада СРСР трактувала як “звільнення братських народів з неволі польських панів”.
Після юридичного затвердження приєднання захоплених земель Верховна Рада СРСР погодила конфіскацію поміщицьких і монастирських земель та націоналізацію банків і великої промисловості Західної України.
Після цього у складі УРСР з’явилося шість нових областей – Волинська, Дрогобицька (у 1959 р. об’єдналася з Львівською), Львівська, Рівненська, Станіславська (згодом перейменована в Івано-Франківську) і Тернопільська.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.