Фахівці нагадують: купувати горілку без елементів захисту небезпечно. Особливо, якщо півлітрова пляшка коштує дешевше за 54 гривні – це офіційно встановлена мінімальна ціна оковитої в країні. Перевіряти всі цінники власноруч Держпродспоживслужба не має можливості, адже про планові перевірки мусить повідомляти за 10 днів. За той час можна приховати будь-який фальсифікат. А для позапланових інспекцій потрібні скарги постраждалих.
Життя людей залежить і від того, чи розпізнають підробку покупці та продавці. Після понад півсотні смертей від сурогатного спиртного працівники служби перед телекамерами роз’яснюють продавцям, на що насамперед звертати увагу. Якщо немає дозатора – це вже ризик, адже пляшка може виявитися фальсифікатом. Друга підказка – етикетка. На ній має бути чітко вибита дата виробництва, склад і місце виготовлення продукту.
Читайте: Сурогатний алкоголь: на Дніпропетровщині нові жертви
Та отруїтися можна не лише дешевим, а й дорогим алкоголем. За підрахунками фахівців, понад половину віскі та бренді в українських магазинах – теж підробка. Тож неперевірені напої у сумнівних місцях краще точно не купувати.
Нагадаємо, один з найвідоміших українських лікарів Ростислав Валіхновський розповів, як не стати жертвою отруєння.