Організація ”Міжнародне партнерство з прав людини” (Брюссель) презентувала сьогодні звіт “Міжнародні злочини в Криму: оцінка двох з половиною років російської окупації”, та поінформувала, що усі зібрані докази вчора були передані до Міжнародного кримінального суду (Гаазький трибунал, Нідерланди), повідомляє УНІАН.
– Якщо подивитись на звіт, ви побачите ряд дуже серйозних та хвилюючих злочинів, які були скоєні за два роки в Криму, серед яких – 7 вбивств, 15 насильницьких випадків, 90 випадків незаконного утримання під вартою та 39 випадків катування або інших форм негуманного ставлення. Також серед них дуже багато випадків заволодіння державною і приватною власністю та примусове переміщення майже 60 тисяч цивільних осіб, серед яких більшість – кримські татари, – розповіла директор організації Бріджит Дюфур.
Читайте: Істерика та відчай: чому Путін тікає від Гааги
За її словами, важливим є те, що ці злочини є широкомасштабним і систематичними, вони не є випадковими, які реалізовуються на території протягом цих двох років.
Бріджит Дюфур додала, що правозахисники хочуть покарань злочинців і мають намір продовжити боротися з безкарністю, з міжнародними злочинами, вчиненими на території Криму.
Крім того, за словами юриста, менеджера проектів організації ”Міжнародне партнерство з прав людини” Симона Папуашвілі, у звіті зазначено, що в Криму головною мішенню протиправних дій стали кримські татари та українці, яких вважають критиками чи опонентами окупації та окупаційної влади.
Ці злочини та інші грубі порушення фундаментальних прав можна означити як напади на кримських татар та українців на етнічному, політичному та релігійному ґрунті, підкреслив Папуашвілі.
Нагадаємо, раніше ми писали про Гаагу для Путіна: трибунал продовжить збір доказів щодо Донбасу.