Прип’ять і зона відчуження: Школярі у 1980-х та покинуті будинки в наші дні

Прип’ять і зона відчуження: Школярі у 1980-х та покинуті будинки в наші дні

Факти ICTV продовжують серію публікацій старих фотографій українських міст.

Читайте: Донецьк 1962 року: матч на стадіоні Шахтар і аеропорт

Днями четвертий енергоблок  Чорнобильської атомної електростанції накрили новим саркофагом, й відбулося це через 30 років після катастрофи 1986 року.

Нагадаємо, що будівництво однієї з найбільших в Європі атомних електростанцій — ЧАЕС стало приводом для заснування 4 лютого 1970 року нового міста обласного значення в Київській області, на березі річки Прип’ять, поблизу залізничної станції Семиходи.

На цій світлині –  7-річна першокласниця Оля Єльшина сфотографована біля своєї школи в м. Прип’ять в 1985 р. Після аварії на ЧАЕС у 1986 р. разом зі всіма жителями міста вона була евакуйована до Києва. А 19 років потому у Олі народилася дочка інвалід. Причиною цьому, як визначили медики, стало радіоактивне зараження, якому після вибуху реактора в числі десятків тисяч жителів Прип’яті піддалася і Оля Єльшина. Фото надане сім’єю Шевченко (Єльшиної).

На цих світлинах з Прип’яті діти катаються на лижах і санках, в січні 1978 р. – за 8 років до Чорнобильської катастрофи. Фото Василя П’ясецького.

А це вже вид зверху на місто Прип’ять, фото зроблено в листопаді 2001р.

Це вже наші дні – залишене жителями після катастрофи на Чорнобильській АЕС місто Прип’ять, в суботу, 20 квітня 2013 р. Фото Леоніда Шевчука.

Ще одна занедбана будівля у Прип’яті, в суботу, 20 квітня 2013 р.

Нагадаємо, Факти ICTV також опублікували фото Хрещатика у 1965 році.

ФОТО: УНІАН

Категорії: Україна
Теги: ЧАЕС