Цю норму лобіюють виробники дорогих цигарок через кількох народних депутатів.
Першим наслідком підвищення мінімальних цін до 25 грн за пачку стане те, що близько 40% легального ринку (бесфільтрова група і дешеві сигарети з фільтром) фізично припинить існування. Адже пропонувати, наприклад, сигарети без фільтра по 24 грн просто безглуздо.
Напрошується питання – навіщо виступати з такими пропозиціями та “гробити” власний ринок? Відповідь на нього лежить на поверхні – отримання додаткового прибутку. За ціною 25 грн за пачку виграють виробники, в портфелі яких вже переважають бренди, що продаються за близьким до цієї цифри цінами. Недорогий сегмент їх, загалом-то, не цікавить. Зате цікавить можливість отримання надприбутків. По-перше, за рахунок продажу сигарет за високою ціною. По-друге, за рахунок погіршення фінансового стану їхніх конкурентів, що виробляють, як дешеві, так і дорогі сигарети. Фактично відбудеться зачистка ринку під одного-двох виробників. І відбувається це все таємно від громадськості і бізнесу.
Ось тільки до податкових відрахувань це не має практично ніякого відношення. Незначно зростуть лише суми від специфічної ставки податку. Але це не надто “справедлива” компенсація за втрату 40% легального ринку тютюнових виробів.
Читайте: Як подорожчають алкоголь, сигарети і бензин в 2017 році: прогнози експертів (ІНФОГРАФІКА)
Голосування Комітету ВР з питань податкової та митної політики про запровадження “подвійного акцизного мінімуму” заплановано на 20 грудня. Вже є інформація, що пропозицію про “акцизний мінімум” підтримали кілька народних депутатів з комітету. І по всій видимості їх рішення тісно пов’язане з інтересами тютюнових гігантів.