Столична влада впроваджує 8 програм для зниження вартості комунальних послуг для киян

КМДА

Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, повідомляє прес-служба КМДА.

 

– Київ розробив 8 програм, що дають змогу зекономити на опаленні, гарячій і холодній воді. У першу чергу, це програма встановлення лічильників, в тому числі відновлення роботи пошкоджених і вкрадених приладів обліку. На неї цього року буде витрачено 26,8 млн грн. Програма 70/30%, у рамках якої міська влада сплачує житловим будинкам 70% вартості капремонту або термомодернізації. Йдеться про встановлення, заміну вікон і дверей, утеплення стін. На неї спрямовано 40 млн грн. На відшкодування 30% вартості держкредитів на енергозбереження Київ виділив 4 млн грн.

Ми запровадили програму безкоштовного встановлення квартирних лічильників соціально незахищеним громадянам, на що піде 10 млн грн. На індивідуальні теплові пункти, що дають змогу скоротити споживання теплоенергії на 25-30% буде направлено 35 млн грн, ще 10 млн грн піде на капремонт систем гарячого водопостачання, що дозволить нам вирішити проблему недостатньої температури опалення в деяких квартирах будинку, – повідомив він.

За словами Пантелеєва, окремої уваги заслуговує питання ремонту теплових мереж, на які місто виділяє кошти вперше за багато років.

– Рівень теплових втрат напряму впливає на розмір тарифів на тепло, тому вже цього року ми виділяємо 66 млн грн на ремонт найбільш аварійних ділянок трубопроводів, – пояснив заступник голови КМДА.

Він також назвав одним із заходів соціально-комунального пакету капремонт і будівництво бюветів, на які цього року спрямують 12 млн грн.

– Безкоштовна, але якісна й корисна вода з бюветів є необхідною альтернативою водопровідній воді. Адже в такий скрутний час не всі родини можуть дозволити собі купувати питну воду, а вода з міських артезіанських свердловин є чистою і навіть лікувальною, – зазначив Пантелеєв.

Він вважає, що зазначені заходи допоможуть значно скоротити витрати киян на комунальні послуги.

Читайте: На що витрачають гроші українці: порівняння з Росією, США і країнами ЄС

– Як свідчить практика виконання таких робіт в останні два роки в деяких багатоповерхівках столиці, вартість тепло- й електроспоживання може знизитися на 50%, тому і платитимуть мешканці за послуги вполовину менше, – запевнив він.

До слова, після підвищення тарифів пересічний українець витрачає в 1,5 рази більше коштів на оплату послуг ЖКГ із щомісячного доходу, аніж житель країн ЄС.

Валентина Летяк редакторка стрічки