Суддя Ємельянов: Конкурс у Верховний суд виявився тестом на каліграфію

Суддя Ємельянов: Конкурс у Верховний суд виявився тестом на каліграфію

Таку думку висловив у статті для видання Ракурс суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов.

За його словами, теоретичне тестування не викликало особливих питань і результат показав об’єктивну картину знань кандидатів навіть незважаючи на наявність близько 10% некоректно сформульованих питань.

А ось практичну частину суддя вважає “провалом”.

У першу чергу, за словами Ємельянова, кандидатам об’єктивно не вистачало часу для написання постанови за запропонованими модельним справами. На це було відведено всього 5 годин, в той час як лише ознайомлення з матеріалами справи – близько 70 сторінок – зайняло не менше 2-2,5 годин.

Крім того, значну частину часу кандидати витратили на описову частину, а резолютивну дописували в останні хвилини.

– Склалося враження, що це був тест на каліграфію, а не перевірка розумових процесів і здатності кандидатів виконувати державні функції вищого судового органу, – зазначив суддя.

Він нагадав, що на практиці для того, щоб вищий суд розглянув справу, йому відводять місяць.

– Члени Вищої кваліфкомісії та організатори конкурсу так і не усвідомили, що не може суддя за п’ять годин підготувати цілісний документ належної якості, на який повинні рівнятися всі нижчі інстанції, – підкреслив Ємельянов.

Другою причиною для занепокоєння є факт, що деякі кандидати взагалі не заглядали в матеріали справи, а через п’ять хвилин після старту конкурсу почали писати — і відразу на чистовик.

– Це були непоодинокі випадки, і я впевнений, що всі вони зафіксовані камерами відеоспостереження і преси. Крім того, “непоміченими” залишилися факти тривалої відсутності в залі кандидатів, які проходять тестування, причому мова йшла не про 10-15 хвилинах, а про набагато більш тривалому проміжку часу, – написав суддя Ємельянов.

Також, за словами судді, маркером суб’єктивного підходу до конкурсу є і відсутність заздалегідь визначеного прохідного балу для кандидатів.

– Залишаючи собі право визначати його “в процесі”, організатори конкурсу надали собі ще одну прекрасну можливість для мало чим обмеженого “власного розсуду”, – вважає Ємельянов.

Він також додав, що методики об’єктивного оцінювання практичного завдання Вищою кваліфкомісією так і не було запропоновано.

– Таким чином, превалювати завідомо особистісний фактор членів комісії, – вважає суддя. Це, на його думку, “приховує у собі реальну небезпеку”.

– Якщо сьогодні у Верховний суд не прийдуть ті, хто готовий протистояти будь-якому незаконному впливу, то завтра в країні станеться колапс. Люди піднімуться і влаштують суд Лінча і над суддями, які виносять несправедливі рішення, і над тими політиками, які посприяли цьому, – додав Ємельянов.

Читайте: Декларації відомих суддів: скільки заробили чиновники у 2015-му (ІНФОГРАФІКА)

Нагадаємо, суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов вважає проведену в країні судову реформу останнім шансом для завершення 25-річного перетворення судів і відправною точкою для створення нової судової системи.

Ольга Тищук Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News
Категорії: Україна