Більше двох тисяч велосипедистів – спортсменів і любителів – спробують за десять годин подолати 100-кілометрову дистанцію. Одеська Велосотка – найбільше змагання велосипедистів-любителів в Україні.
Як повідомляють організатори велораллі, вперше переможці змагання будуть визначатися системою RFID-міток – електронних чіпів, які автоматично фіксують проходження учасниками змагань етапів маршруту.
– Раніше у нас був один спільний старт, коли всім зараховувався один і той же час старту, хоча колона проходить не менше 15 хвилин по вузьких вулицях біля парку Шевченка. Тепер у кожної людини окремо свій час старту та фінішу – ми впроваджуємо RFID-обладнання. Це стало можливо завдяки нашому генеральному партнеру – групі терміналів ТІС. Завдяки ТІС, ми встановимо на старті та фініші спеціальні арки, в яких розмістимо зчитувальні електронні пристрої, – повідомив представник оргкомітету Велосотки Руслан Брегунець.
За його словами, ще одним нововведенням 35-го веломарафону стане поділ учасників на чотири групи: любителі, профі, електровели та оригінали.
– Буде зміна за категоріями. Буде категорія людей на електровелах, буде категорія людей на нестандартних велах – це тандеми, лежачі велосипеди та інші незвичайні велосипеди, буде окремий залік для спортсменів. Велосотка змінюється і перетворюється у формат, який буде зручним для будь-яких категорій велосипедистів з будь-якими інтересами, – зазначає Руслан Брегунець.
З 2014 року одесити також приділяють увагу тому, щоб Велосотка була одягнена в кольори українського прапора. З цим волонтерам у цьому році – як і раніше – також допомагає група терміналів ТІС.
– Починаючи з 2014 року, коли Велосотку вирішили перефарбувати в патріотичні кольори, ми роздаємо учасникам заходу – тим, хто їдуть на велосипедах, і біжать сотку – понад тисячу прапорів. Люди їх одягають і вся “сотка” стає жовто-синьою. Прапори дуже популярні серед учасників, їх відривають з руками. В цьому році плануємо роздати 1200 прапорів, – розповів громадський активіст Олексій Чорний.
Організатори кажуть, що за традиціями “сотки” переможцями марафону є всі, хто зумів проїхати 100 кілометрів за 10 годин, але лідери в різних категоріях отримають відповідні грошові призи.
Читайте: В Одессі встановили рекорд – найбільший смайл із рукавичок
Троє найшвидших велосипедистів, які покажуть кращий результат незалежно від групи, отримають додаткову нагороду. Група ТІС і Radio MORE.FM запрошують переможців на яскраву вечірку, яка також пройде в Одесі 8 квітня – День народження Radio MORE.FM і ресторану Fratelli.
– Цей марафон вже став своєрідним спортивним символом нашого міста. Це – свято швидкості, здорового способу життя, і, найголовніше, звільнення Одеси. Тому ми приєднуємося до підготовки марафону і в цьому році, – зазначили в групі терміналів ТІС.
Велосипедний марафон 100 кілометрів Поясом Слави за 10 годин стартує у суботу, 8 квітня, о 10.00 на Алеї Слави в парку Шевченка, і фінішує біля меморіального комплексу оборони Одеси на позиції 411-ї батареї. Організатори обіцяють, що марафон відбудеться за будь-якої погоди.
Раніше в центрі Одеси пройшла карнавальна хода під девізом Поділися усмішкою, в якій взяли участь близько 1,5 тис. осіб.