Пенсійна реформа України від МВФ. Що пропонують змінити

Пенсійна реформа України від МВФ. Що пропонують змінити

Про пенсійну реформу в Україні написав глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден у статті для Економічної правди.

– Україна повинна знайти спосіб зменшити приплив нових пенсіонерів до пенсійної системи і наростити надходження до Пенсійного фонду. Досягти цього можна у різний спосіб: від подальшого обмеження можливості дострокового виходу на пенсію і до збільшення ефективного пенсійного віку, – розповідає глава місії МВФ в Україні.

За словами Рон ван Родена, ефективним методом є можливість вибору віку виходу на пенсію залежно від трудового стажу та створення стимулів для того, щоб люди були зацікавлені ставати пенсіонерами якнайпізніше.

– Вищі пенсії будуть отримувати ті, хто сплачують більше внесків і працюють довше, а ті, хто сплачують менші внески і вирішили вийти на пенсію раніше, отримуватимуть меншу пенсію, – розповів про схему представник МВФ.

У МВФ також пояснили, що також потрібно посили взаємозалежність між соціальними внесками та розміром пенсії.

– Слід  жорстко відрегулювати спрощений режим оподаткування для малих підприємств, який створює великі можливості для ухиляння від сплати ЄСВ (Єдиний соціальний внесок. – Ред.) та податків, – додав Рон ван Роден.

А накопичувальну пенсійну системи у МВФ вважають поки неефективною:

– Введення накопичувальної системи було б передчасним, враховуючи нинішній рівень розвитку фінансових ринків і нормативно-правову базу в Україні.

Читайте: Пенсії в Україні неможливо підвищити. В МВФ пояснили чому

У МВФ також повідомили, що якщо нічого не змінити – Пенсійний фонд не зможе виплачувати пенсії навіть на рівні прожиткового мінімуму (1544 грн).

Ольга Тищук Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News