PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Глава фінкомітету Рибалка запропонував стимулювати ринок криптовалют

Основні положення документа політик роз’яснив у своєму блозі на Обозревателе.

Зокрема, ключовий акцент зроблений саме на стимулювання розвитку ринку, а не тільки на його регулюванні, зазначає депутат.

Так, законопроектом пропонується наділити криптовалюти статусом фінансового активу.

– В Україні найбільш розвиненим і найбільш пристосованим для введення в правове поле криптовалюти є законодавство про фінансові послуги. Для цього достатньо визнати криптовалюту саме фінансовим активом для цілей правового регулювання. Також в Україні досить розвинене законодавство, що регулює випуск та обіг деривативів (похідних інструментів). Таким чином, регуляторами ринку криптовалюти можна визначити Нацкомфінпослуг у частини учасників ринку криптовалюти та операцій на ньому та НКЦПФР – в частині випуску та обігу деривативів, – підкреслив Рибалка.

Відповідно до законопроекту, криптобіржі повинні будуть отримати статус фінустанов, ліцензії на свою діяльність та нести відповідальність за ведення діяльності з порушенням ліцензійних умов.

– Важливо, що перед отриманням всіх фінансових послуг, що надаються біржами, користувач повинен буде підтвердити, що приймає на себе всі ризики, – підкреслив депутат.

Криптоінвестори повинні будуть мати необхідний досвід і кваліфікацію (юридичні та фізичні особи).

– Запровадження цієї категорії на першому етапі повністю вирішить питання захисту інвесторів (споживачів) через усвідомлення професійними учасниками ринку ризикованості таких операцій та захистить громадян України від можливих зловживань, – вважає Рибалка.

Майнером зможе стати будь-яка фізична особа або підприємець. Здобутими одиницями він отримає право розпоряджатися на свій розсуд без обмежень. Однак пропонується ввести відповідальність за майнінг з використанням потужностей третіх осіб без їх згоди.

Читайте: Нардеп Сергій Рибалка в Дніпрі провів для дітей тренування з боксу

Стимулювання полягатиме у встановленні пільгових тарифів на електроенергію (пільгові промислові тарифи в індустріальних парках і більш пільгові, ніж існуючі нічні тарифи для майнерів з решти території України), а також пільгового і максимально спрощеного оподаткування. Зокрема, буде запропоновано встановити нульову ставку оподаткування покупки криптовалют і 2% збору в Пенсійний фонд при виході в гривню.

Рибалка підкреслив, що положення законопроекту є відправною точкою для дискусії, майданчиком для якої має стати профільний Комітет Ради.

До речі, в Україні вперше в світі обміняли нерухомості на криптовалюту Etherеum. У зв’язку з тим, що офіційно в Україні не можна розплатитися за товар або послугу криптовалютой, сторони уклали договір міни – квартиру в Києві поміняли на суму у криптовалюті.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка