Цілями зловмисників визначені великі державні та приватні компанії. Основна мета кібератаки ‒ порушити функціонування інформаційних систем і дестабілізувати ситуацію у країні, повідомляє СБУ.
– Фахівці СБУ отримали дані, що атака може бути здійснена з використанням оновлень, у тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібним до кібератаки, проведеної у червні 2017 року, – йдеться у повідомленні.
Читайте: Як захистити комп’ютер від вірусу-здирника
Щоб попередити блокування інформаційних систем, необхідно:
- оновити сигнатури антивірусного ПЗ на серверах і робочих станціях;
- здійснити резервування інформації, що оброблюється на комп’ютерному обладнанні;
- забезпечити щоденне оновлення системного ПЗ, у т.ч. OS Windows усіх без винятку версій.
Нагадаємо, 27 червня 2017 року робота більшості великих компаній була паралізована вірусом Petya.A, який вимагав $300. Він проник на комп’ютери українських компаній за допомогою програми M.E.Doc, яка використовується для електронного документообігу.