Про це повідомляє прес-служба благодійного літературного проекту ЛакіБукс.
Книги отримали школи-інтернати і бібліотеки Маріуполя, Слов’янська, Святогорська, Костянтинівки, Добропілля, Сєвєродонецька та інших населених пунктів на прифронтовій території. Керівники освітніх установ розповідають, що нової якісної літератури, особливо української, на Донбасі катастрофічно не вистачає.
– У нас дуже малий вибір науково-популярної літератури для дітей. В основному це старі радянські видання, які вже втратили свою актуальність, – розповідає директор комунальної організації Добропільська міська централізована бібліотечна система Олена Ладченко, – Знайти щось нове складно, у нас в місті немає книгарень, щоб проаналізувати ринок, а в прайсах видавництв мало інформації. І проект ЛакіБукс в такій ситуації дуже актуальний».
– Нас підтримують волонтери. Більше ніякої допомоги немає. У тому числі і по книгам. Бібліотека, здебільшого, застаріла і поповнюється тільки за рахунок благодійників», – нарікає директор Костянтинівської школи-інтернату Вікторія Погрібна.
Нові пізнавальні книги з яскравими обкладинками і барвистими ілюстраціями викликають у дітей непідробний інтерес.
– Діти перебувають у нас цілодобово і у багатьох немає ні комп’ютера, ні телефону. Зате вони багато читають. У нас російськомовна школа-інтернат і книг на українському категорично не вистачає. Науково-популярної літератури теж дуже мало, – ділиться завідуюча бібліотекою Костянтинівській школи-інтернату Олена Фроня, – Та коли волонтери привозять нам україномовну книгу, та ще й з прекрасним оформленням та ілюстраціями, як в Теслі, діти шикуються за нею в чергу.
В рамках проекту ЛакіБукс книги також отримали бібліотеки і інтернати Запорізької та Харківської областей.
Благодійний проект ЛакіБукс є ініціативою IT-компанії Lucky Labs спільно благодійного фонду Я Майбутнє України. Мета проекту – видання і безкоштовне розповсюдження інтелектуальної україномовної літератури для підлітків в жанрі нонфікшн. В першу чергу книги поширюються на Сході України.
Читайте: Наукпоп для підлітків. Український благодійний проект залучає до співпраці вчених зі світовим ім’ям
Першою книгою проекту стало україномовне видання книги Луки Новелли Тесла і машина на космічній енергії. Очікується вихід ще двох книжок – #Щотакематематіка дитячого письменника Дмитра Кузьменка і перша пригодницька повість про біотехнології українською мовою Літо довжиною в ДНК Аліни Штефан. Проект відкритий до співпраці з українськими авторами та видавництвами.