Кияни вимагають закрити завод Фанплит через шкідливі викиди

Кияни вимагають закрити завод Фанплит через шкідливі викиди

Акція жителів Києва викликана тим, що протягом декількох років підприємство Фанплит отруює мешканців лівобережних масивів столиці шкідливими викидами забруднюючих речовин. Однак, незважаючи на неодноразові звернення киян, а також петицію на сайті Київської міської державної адміністрації з вимогою закрити або винести завод за межі міста, жодних заходів влада не вживає, передають Подробности.

Під будівлю міністерства кияни принесли макет труни, що символізує “похорон” свіжого повітря, якого вже багато років позбавлені мешканці будинків, розташованих біля підприємства Фанплит. Учасники акції були одягнені в протигази, а супроводжував акцію духовий оркестр, виконуючий похоронний марш.

Як відзначили представники ініціативної групи, в 2017 році фахівцями Київського міського лабораторного центру були проведені лабораторні дослідження атмосферного повітря поблизу підприємства. При цьому зафіксовано перевищення гранично допустимих коефіцієнтів забруднюючих речовин в атмосферному повітрі: формальдегіду в 1,5 рази, ангідриду сірчистого в 6 разів, азоту діоксиду в 3,5 рази, недиференційованої за складом пилу в 1,5 рази, що є кричущим порушенням умов дозволу на викиди забруднюючих речовин.

Надмірна концентрація цих речовин викликає захворювання органів дихання, загострення бронхіальної астми та алергічні реакції. Найнебезпечніший компонент, формальдегід, призводить до онкологічних захворювань.

– Ми стукаємо в усі двері, в усі віконця, але ніхто нас не слухає. Наша влада, наш міністр екології нас не чують. Їм байдуже, що наші діти щодня труяться, страждають респіраторними захворюваннями, алергією. Про які гроші може йти мова, коли люди задихаються від жахливого ​​смороду та труяться цим отруйним газом. Ми хочемо, щоб до нас зараз спустився міністр екології Семерак і пояснив, чому досі такий шкідливий завод знаходиться поблизу житлових будинків, дитячих садів і шкіл, – заявляють обурені кияни.

Читайте: Європу чекає екологічний Армагеддон

Як зазначила лідер ініціативної групи Тетяна Іванова, чиновники кажуть, що в них немає підстави забрати дозвіл у заводу.

– Я говорю, що є виміри Держпродспоживслужби, Еко-Альянсу, які свідчать про перевищення. Вони кажуть, що це не в їх компетенції, хоча видають ці дозволи. У КМДА кивають на Мінекології, в Мінекології кивають на Держпродспоживслужбу та КМДА, і ми ходимо по замкнутому колу. Будемо і далі “веселити” їх похоронним оркестром. Наступного разу підемо під КМДА, потім знову сюди. У КМДА та Мінекології нам сказали, що дуже стурбовані цією проблемою, проте завод всю ніч працював і продовжує працювати зараз, – обурюється Тетяна Іванова.

Вона зазначає, що керівництво Фанплита каже, що “ми тут 106 років стояли і стільки ж стояти будемо”.

Як розповів Сергій Безкровний, юрист, що представляє інтереси жителів, під час акції відбулася зустріч ініціативної групи з представниками Мінекології: заступником начальника департаменту, начальником відділу і фахівцем, який займається видачею дозволів на викид у повітря забруднюючих речовин.

– Ми донесли свою позицію, що жителі проти продовження дозволу на тих умовах, які є зараз. Дозвіл у заводу закінчується в серпні 2018 року. Вони вже в принципі починають перші етапи процедури щодо продовження дозволу. За результатами зустрічі ми можемо зробити висновок, що нас все-таки почули, нас запевнили, що при розгляді цього питання позиція громадськості буде врахована. Але для цього їм потрібно представити висновки інших держорганів – Держпродспоживслужби (колишньої СЕС) і міської ради. Ми пообіцяли надати їм ще заміри, – зазначає юрист.

Раніше експерти з’ясували, що забруднене повітря вбиває близько півмільйона людей у Європі щороку.

Марина Корзун керівниця розділу Lifestyle
Категорії: Україна