Про це розповіли співробітники Харківської обласної дитячої бібліотеки під час презентації благодійного проекту ЛакіБукс в інтелектуальній столиці України.
Брак сучасного наук-попу пояснюють тим, що фонди бібліотеки поповнюються переважно за трьома державними програмами, а це в основному книги для шкільної програми.
Благодійний проект ЛакіБукс подарував бібліотеці україномовне видання “Тесла та машина на космічній енергії”, що безкоштовно поширюється по бібліотекам та дитячим будинкам східних регіонів.
– Важливо, щоб у бібліотеці була якісна науково-популярна література. Вона розповідає про винаходи та експерименти, про що особливо цікаво читати дітям підліткового віку. Наук-поп вчить дітей думати, надихає їх на створення чогось нового. Однак у нас книг цього напрямку очевидно бракує, можемо запропонувати дітям буквально кілька книг, – каже методист Харківської обласної бібліотеки для дітей Світлана Загревська.
Разом з тим, команда проекту провела для дітей з Харківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації презентацію книги, під час якої проджект менеджер компанії Lucky Labs, що є співзасновником проекта ЛакіБукс, Аліна Дудка розповіла про життя і винаходи Тесли, а також про важливість наук-попу у виборі майбутнього фаху та професійній діяльності.
– У школі я із задоволенням виводила теореми, вирішувала інтеграли і логарифми. Тому зараз мені простіше розуміти технічні терміни, аналізувати статистику та ризики, планувати проекти, – резюмувала Аліна Дудка.
Читайте: У бібліотеки Донбасу привезли україномовні книжки для підлітків
Діти також поділилися своїми інтересами.
– Мені цікаво, чи може насправді бути створена машина часу – щоб люди могла подорожувати у часі. Цікаво було б “поїхати” у майбутнє і побачити, як зміниться світ, наприклад, у наступному столітті, – поділився Денис Трошин.
Раніше представники ЛакіБукс разом із книгою про Теслу відвідали прифронтові міста Донбасу, а найближчим часом мають презентувати нову книгу проекту – #Щотакематематика дитячого письменника Дмитра Кузьменка.