Купити квартиру: 8 помилок при виборі житла та угоді

ЖК Scandia

Для продавців існує ризик довгого продажу нерухомості і втрати частини можливого прибутку, для покупця все ще серйозніше – він ризикує втратити і гроші, і нерухомість.

До купівлі квартири варто підійти з усією відповідальністю і знати, на що необхідно звернути увагу.

Які ж помилки найчастіше роблять покупці й чим це загрожує?

Помилка №1 – відмова від послуг ріелторів

В основному, в Україні ріелторські послуги оплачує покупець. Подібна ситуація відбувається не тільки в нашій країні, але для дуже багатьох покупців оплата додаткових 3-5% від вартості угоди — вагомий привід відмовитися від послуг ріелтора.

Безумовно, якщо ви професіонал у сфері купівлі-продажу нерухомості, знаєте всі тонкощі подібних угод і добре орієнтуєтеся в правовому полі, тоді немає сенсу переплачувати. Також подібна відмова має сенс, якщо це не перша покупка квартири. Але якщо ж це ваша перша квартира, варто звернутися до професіоналів і, бажано, з хорошою репутацією. В іншому випадку, вас можуть просто обдурити або ви переплатите набагато більше ніж горезвісні 3-5%.

Для тих, хто все ж не хоче платити ріелтору, є зручний варіант – покупка житла в новобудові. Наприклад, у скандинавському містечку Scandia, яке знаходиться у Броварах, є менеджери з продажу, які допоможуть вам вибрати квартиру і укласти максимально вигідну для вас операцію, без звернення в невідомі організації. Ви все зможете вирішити на місці.

ЖК Scandia

Помилка №2 – торг доречний майже завжди

Більшість продавців закладають можливість торгу у вартість квартири. Якщо заявлена ціна квартири, яку ви обрали, на 5-10% відсотків дорожче, не варто відразу відмовлятися від неї. Вирушайте на перегляд і пропонуйте свою ціну. У більшості випадків, продавець погодиться на вашу пропозицію.

Якщо у вас є певний бюджет, але ви ще не визначилися, яку квартиру купити, приїжджайте на огляд в скандинавське містечко Scandia. Тут вам допоможуть підібрати кілька варіантів квартир, які відповідають вашим фінансовим ресурсам і навіть отримати знижку від забудовника.

Помилка №3 – заниження вартості квартири в документах

Під час укладення договору купівлі-продажу додатково сплачується державне мито та збір в пенсійний фонд у розмірі 1% вартості. Це також нерідко стає приводом заниження вартості квартири у звіті про оцінку та договорі.

Мито і збір оплачує покупець, бо це вигідно йому. Але, якщо операція з якоїсь причини буде визнана недійсною, постраждає теж покупець — продавець буде зобов’язаний повернути йому тільки ту суму, яка вказана в документах.

Помилка №4 – оформлення договору дарування замість купівлі-продажу

Укладення договору дарування допомагає уникнути частини податків: при даруванні збір до пенсійного фонду не стягується. Але подібна угода загрожує серйозними наслідками. Якщо такий договір буде визнаний недійсним, то покупець може залишитися і без грошей, і без квартири. Йому просто не вдасться довести, що він заплатив продавцеві гроші.

Помилка №5 – покупка квартири з прописаними в ній невласниками

У квартирі можуть бути зареєстровані тільки власники квартири. Інший варіант — люди, у яких немає права власності на квадратні метри, але є право проживання на них, тобто прописані в цій квартирі. І навіть при передачі права власності, права проживання вони не втратять.

Ріелтори, як правило, в курсі таких моментів. Вони завжди наполягають на виписці всіх власників до укладення угоди. Під час оформлення договору продавець зобов’язаний надати документ про те, хто прописаний в квартирі.

Також є варіант виписки вже після операції. Для гарантії і страховки, ріелтори беруть у колишніх власників грошову заставу, яка повертається після виписки. Якщо ж продавець відмовився виписуватися, тоді ця застава залучається на юридичні та судові витрати.

ЖК Scandia

Помилка №6 – юридична перевірка історії квартири

Щоб уникнути покупки квартири, права на яку попереднім власником були отримані в результаті шахрайства, перевіряйте історію угод. Це складний момент, тому що прав на подібні дії у покупця немає. Коли укладається угода нотаріус перевіряє історію попередніх переходів прав власності, дані про які містяться в електронному реєстрі. Угоди, укладені до внесення інформації в реєстр, покупець, на жаль, не зможе перевірити згідно із законодавством.

Інша справа, покупка житла в новобудові і, бажано, готовій. Можна не ламати собі голову в пошуках “виходів” на ці реєстри, а придбати квартиру в новому красивому будинку. Scandia вже є, що вам запропонувати. Ви можете оформити розстрочку до моменту введення будинку в експлуатацію. Отже, платіж можна розбити на кілька частин і забути про те, що ви колись хотіли вкласти гроші в сумнівну угоду.

Помилка №7 – енергетична перевірка історії квартири

Жити в квартирі, в якій хтось помер неприродною або природною смертю не хоче ніхто. Багато хто забуває уточнити це питання, а даремно. Адже таких квартир набагато більше, ніж ви можете собі уявити. Зазвичай неприємні історії, пов’язані з новою квартирою, дуже швидко виявляються. Тому, якщо вам не все одно, варто поцікавитися питанням завчасно.

Продавець про це не розповість, а от сусіди чи консьєрж з радістю поділяться усіма “секретами”.

ЖК Scandia

Помилка №8 – зайва емоційність при виборі квартири

Дуже часто недосвідчені покупці ставляться до процесу пошуку дуже емоційно: вони бояться приходити на перегляди, занадто швидко погоджуються на покупку зі страху, що квартиру заберуть або занадто тягнуть і її таки “уводять”.

Якщо це ваше перше житло, і ви все робите самостійно, підходьте до питання виважено і холоднокровно: співвіднесіть ціну і якість квартири, порівняйте з іншими переглянутими пропозиціями, не погоджуйтеся на покупку першої ж переглянутої квартири, але і не тягніть з покупкою до нескінченності.

А краще просто зупиніть свій вибір на якому-небудь новому житловому комплексі. У вищезгаданому скандинавському містечку Scandia забудовник розмістив на сайті комплексу всю необхідну документацію, тому ви зможете все вивчити і бути готовим ставити питання у відділі продажів. Ви зможете стежити за будівництвом свого будинку в режимі реального часу і точно знати, що не помилилися.

Задумалися про покупку квартири в Scandia? У відділі продажів все пояснять, підберуть найкращі варіанти і допоможуть укласти найвдалішу угоду з можливих. Тел. (044) 239-50-56.

До речі, раніше Факти ICTV розібралися, де краще купувати квартиру – в місті або передмісті.

Категорії: Україна
Теги: ЖК Scandia