Йдеться про пропротиправцеву, протидифтерійну, протигангренозну та вакцини проти укусу каракурту, повідомляється на Офіційниому порталі Одеської області.
Крім цього, лише на 20 відсотків забезпечені потреби населення області протиботуліністичною сироваткою – 20%, антирабічним імуноглобуліном – 17%, вакциною антирабічною – 17%, протиправцевим анатоксином – 16%. Про це стало відомо під час апаратної наради Одеської облдержадміністрації.
– Це питання дуже важливе. Мене обурює позиція Міністерства охорони здоров’я щодо забезпечення вакцинами і сироватками. Вони самостійно не здатні чомусь забезпечити все населення і не можуть надати цю можливість Одеській області. Проти 4 смертельних хвороб вакцин взагалі немає, і проти 4 – в недостатній кількості. Наприклад, якщо завтра, не дай Боже, спалах ботулізму – з п’яти, які захворіють, четверо помруть, – зауважив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
Читайте: Медреформа: паралельно працюватиме стара і нова системи
За попередніми розрахунками, для закупівлі імунобіологічних препаратів для екстреної профілактики ботулізму, дифтерії, гангрени, правця, сказу, укусів гадюк та павуків потрібно 5 мільйонів гривен.
– Ще у червні ми звернулися до Міністрества охорони здоров’я з проханням надати нам можливість самостійно закупити ці вакцини для області. Я знаю, як їх ввезти. Мова йде про перелік вакцин від захворювань, які несуть смертельний характер. П’ять місяців ми не можемо отримати відповідь. Просто в іграшки граємо, а їх ціна – людські життя. Готуємо ще одне звернення до Міністерства охорони здоров’я України. Також я поспілкуюся з Прем’єр-Міністром України Володимиром Гройсманом, аби отримати дозвіл закупити вакцини самостійно, – наголосив Максим Степанов.
Раніше Факти ICTV писали, що у Запоріжжі лабораторно підтверджено два випадки ботулізму.