PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Що важливо знати про український ринок житла

Український ринок квартир протягом тривалого часу демонструє два видимих спрямування. Перше, це обмеження бюджету покупки сумою не більшою ніж 30 тисяч доларів: саме таке житло шукає половина потенційних покупців. Другим помітним трендом є зниження довіри до новобудов, оскільки покупці бажають бачити, що купують, щоб мінімізувати ризики.

Вторинний ринок значно випереджає первинний за обсягом операцій з нерухомістю. За кількістю пропозицій на Krysha.ua продаж квартир у Києві складає: 320 тисяч оголошень на вторинне житло і тільки 30 тисяч – на новобудови.

Ціни на нове і старе

Квадратний метр нового житла в середньому коштує $800. Це квартири з первинним оздобленням, тому потрібно докласти грошей та зусиль, щоб зробити нову власність придатною для проживання. Мінімальна ціна в жовні: $560 за кв.м, максимальна – $1630 за кв.м. Привабливо низькі ціни в новобудовах зазвичай актуальні лише на початковому етапі будівництва. Чим ближче будинок до здачі, тим більша вартість квадратного метру.

На вторинному ринку середня вартість метру площі в жовтні склала $1034. У столичних районах ціни наступні:

 • Голосіївський – 1013;
 • Дарницький – 900;
 • Деснянський – 840;
 • Дніпровський – 890;
 • Оболонський – 1012;
 • Печерський – 1723;
 • Подільський – 1003;
 • Святошинський – 914;
 • Солом’янський – 957;
 • Шевченківський – 1091.

Найдешевше придбати житлову площу на Лівобережжі: в Деснянському та Дніпровському районах. Найбільша кількість пропозицій сконцентрована в Голосіївському та Дарницькому: 15 і 14 відсотків відповідно.

Тенденції та прогнози ринку

За спостереженнями експертів CDS, в структурі пропозицій вторинного сегменту домінують помешкання з двома і трьома кімнатами. Це пов`язано з необхідністю розміну квартири або бажанням покращити власні житлові умови за рахунок купівлі нового житла. В структурі попиту переважають одно- і двокімнатні з невеликою площею: такі квартири найшвидше знаходять покупців.

Відносна стабільність курсу гривні та зниження середніх цін на нерухомість призвели до позитивної динаміки кількості операцій купівлі-продажу. Існує постійний помірний попит на квартири. При цьому спостерігається зміщення купівельних запитів в бюджетний сегмент: 53 відсотки покупців бажають придбати саме таке житло.

Читайте: Велика квартира чи маленький таунхаус? Сучасні тенденції на ринку нерухомості

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка