PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Сергій Рибалка про заяву Київради щодо криптовалюти: У суспільстві є розуміння важливості розвитку сучасних технологій

У профільному комітеті Ради вважають своєчасним звернення Київради щодо криптовалюти і краудфайндингу, повідомляє прес-служба політика.

– Заява Київради відображає бажання представників столичної громади розвивати сучасні цифрові технології. Інтенсивні дискусії за останні кілька місяців суттєво змінили ставлення української влади до питання розвитку криптовалюти в Україні, – сказав Сергій Рибалка.

За його словами, важливість законодавчого регулювання цієї сфери вже підтримують і в Нацкомфінпослуг, і в НБУ.

– Є різні точки зору, тому під час доопрацювання нашого законопроекту буде ще багато дискусій, адже наше спільне завдання з одного боку дати поштовх розвитку нових фінансових технологій для розвитку всієї економіки та залученню нових інвестицій, а з іншого – захистити користувачів цих послуг, – підкреслив народний депутат.

Як повідомлялося, в зверненні Київрада пропонує узаконити процедури блокчейна, краудфандингу і інших технологій. Також Київрада пропонує Верховній Раді і Нацбанку почати процес обговорення запуску національної криптовалюти. На думку міськради, таке рішення може замінити потребу в кредитуванні і зовнішніх інвестиціях.

Нагадаємо, що член комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка є ініціатором законопроекту №7183-1 “Про стимулювання ринку криптовалюти і їх похідних в Україні”. Зокрема, ключовий акцент зроблений саме на стимулювання розвитку ринку, а не тільки на його регулюванні. Так, законопроектом пропонується наділити криптовалюту статусом фінансового активу.

Читайте: Через бюджет-2018 багато ПТУ можуть закритися, – Рибалка

Згідно із законопроектом, криптобіржи повинні будуть отримати статус фінустанов, ліцензії на свою діяльність і нести відповідальність за ведення діяльності з порушенням ліцензійних умов. Стимулювання полягатиме у встановленні пільгових тарифів на електроенергію (пільгові промислові тарифи в промислових парках і більш вигідні, ніж існуючі нічні тарифи для Майнер решти території України), а також пільгового і максимально спрощеного податку. Зокрема, буде запропоновано встановити нульову ставку оподаткування покупки криптовалюти і 2% збору до Пенсійного фонду при виході в гривню.

Як повідомлялося раніше Національна комісія з регулювання ринку фінансових послуг готова взяти участь в подальшій доробці зареєстрованих в парламенті законопроектів №7183 і №7183-1, оскільки вважає за необхідне надання юридичного статусу криптовалюті в Україні.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка