За останні 4 роки вартість комунальних послуг в Україні зросла майже в 5 разів. Якщо раніше всі платежі за квартиру площею в 50 м² не перевищували і 500 грн, то тепер щонайменше 2,5 тис. І все б нічого, якби в квартирах не було холодно, не відключали гарячу воду на кілька місяців і не вимикали електрику.
Централізована гаряча вода. Цього року її не бачили в багатоповерхівках і хрущівках українських міст по кілька місяців. І не лише влітку, коли проводилися ремонті роботи, а й в опалювальний сезон.
Тече холодна, а рахують як за гарячу. 84 гривні за куб. За постановами Кабміну, якщо температура води менше 40 градусів, то за неї треба платити як за холодну. Але як це довести? Лічильник в цій ситуації нічого не дає. Вигідніше, здавалося, поставити бойлер і не залежати від монополістів.
Дивіться: Неплатники ходитимуть у туалет в коробочку. Як комунальники провчили боржників.
У 90% столичних будинків – чешках, сталінках й особливо хрущівках занадто слабкі електромережі, стверджує інженер-енергетик Юрій Гераскін. Квартири розраховані максимально на 5 кВт, тоді як один лиш бойлер в середньому споживає 2.
Та навіть якщо з проводкою все гаразд і ви користуватиметеся виключно бойлером, платити за гарячу воду все одно доведеться. Нещодавно Рада схвалила новий закон про житлово-комунальні послуги, яким запроваджується абонплата.
Щодо електроенергії, то тут трохи простіше. Можна встановити двозонний лічильник і заощаджувати вночі. Тобто з 23 години вечора до 7 ранку, скажімо, вмикати електроприлади і вдвічі менший сплачувати тариф.
Але найбільша економія, якщо перейти на опалення не газом, а електрикою. До того ж, для тих, хто обігріває свої домівки електрикою, держава продає 3 тис. кВт на місяць за пільговою ціною.
До слова, Ощадбанк в пік оплат за комуналку зупиняє прийом платежів в касах.