Про це після засідання комітету у вівторок, 19 грудня 2017 року, повідомив керівник робочої групи, екс-голова фінансового комітету Верховної Ради, народний депутат Сергій Рибалка, пише Depo.ua.
– Цей закон вкрай необхідний для стабілізації нашої фінансової системи тому Комітет ухвалив його і продемонстрував, що готовий до співпраці і конструктивних компромісів, – сказав він після засідання.
– Я особисто вважаю, що ми зобов’язані впевнено рухатись далі і просувати реформу. Тому пропоную якнайшвидше знайти компроміс та вийти на спільний доопрацьований законопроект, – зазначив Сергій Рибалка під час обговорення проекту.
– Нам потрібні ефективні наглядові ради, де буде більшість незалежних членів. Але права громадян, як власників державних банків повинні належним чином захищатися, – додав він.
З врахуванням цього представники Міністерства фінансів та Комітету погодили необхідність дев’яти членів наглядових рад держбанків (6-ти незалежних та 3-х з боку держави, від президента, ЕМУ та Верховної Ради відповідно).
Читайте: Законопроект про зняття депутатської недоторканності внесений в Раду
– Але ми наполягаємо: з державних банків має залишитись два інститути розвитку. Експортно-імпортний банк для підтримки технологічного експорту та Банк розвитку для дешевого кредитування малого та середнього бізнесу і важливих інфраструктурних проектів різних рівнів. Вони можуть мати невелику частку приватного капіталу. Але їх головна мета – реалізовувати державну політику з економічного розвитку, – зазначив Сергій Рибалка.
У свою чергу, присутня на засіданні представник Міністерства фінансів – перший заступник міністра Оксана Маркарова, подякувала йому за ініціативи та висловила готовність враховувати їх при розробці подальших законодавчих актів.
До слова, Нацбанк України заперечує витік інформації про клієнтів Приватбанку в Росію.