Таку думку висловила засновник Медок Олеся Лінник в своєму інтерв’ю виданню Обозреватель.
За її словами, через півроку після однієї з найбільших кібератак в Україні, рівень захисту бізнесу і звичайних користувачів залишається вкрай низьким.
Ні компетентні органи, ні антивірусні програми не можуть гарантувати абсолютний захист від повторних кібератак. Більш того, до сьогоднішнього дня це питання залишається неврегульованим в законодавчому полі.
– Цілком можливо, що такий стан речей просто зручний окремим структурам. Адже, як показала практика, в разі кібератаки набагато простіше звинуватити розробника ПЗ в порушенні неіснуючих стандартів з кіберзахисту, ніж займатися розслідуванням і розробляти алгоритми протидії хакерам- вважає Лінник.
Читайте: За атакою вірусу Petya стоять військові РФ – ЗМІ
Разом з тим, засновник однієї з найуспішніших і затребуваних компаній в українському ІТ-бізнесі, вважає, що розробники антивірусних продуктів повинні нести відповідальність за кіберзахист користувачів також як її команда несе відповідальність перед кожним бухгалтером за правильний розрахунок заробітних плат і нарахувань.
Можливо тоді вдасться уникнути багатьох проблем і спекуляцій в питаннях української кібербезпеки і підняти її на новий рівень.